۲ هزار و ۳۰۸ پرونده اموال تملیکی در بوشهر تعیین تکلیف شدند

۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳:۲۰
کد خبر: ۸۰۴۱۰۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: در مجموع امسال هزار و ۶۰۲ پرونده در این حوزه تشکیل شده که به‌همراه ۷۰۶ پرونده از سال‌های پیش، به دو هزار و ۳۰۸ پرونده اموال تملیکی رسیدگی و برای آن‌ها حکم نهایی صادر شد.

- علی جمادی در بازدید از انبار‌های اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به این‌که امسال عملکرد خوبی در حوزه رسیدگی به پرونده‌های اموال تملیکی در مرجع قضایی و تعزیرات داشتیم، گفت: در مجموع امسال هزار و ۶۰۲ پرونده در این حوزه تشکیل شده که به‌همراه ۷۰۶ پرونده از سال‌های پیش، به دو هزار و ۳۰۸ پرونده اموال تملیکی رسیدگی و برای آن‌ها حکم نهایی صادر شد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به این‌که تعیین‌تکلیف این میزان پرونده موجب خالی و بسته شدن بیشتر انبار‌های اموال تملیکی شده، گفت: تا چندی پیش جایی برای ورود و انبار کالا  نبود، اما اکنون دو یا سه انبار برای ورودی کالا داریم که نشان‌دهنده ساماندهی مناسب کارکنان مجموعه اموال تملیکی است.

وی درباره کالا‌هایی که در این انبار‌ها هستند گفت: بیشتر کالا‌های موجود از نوع فاسدشدنی  یا ممنوع هستند که یا تاریخ آن‌ها گذشته یا باید امحا شوند و البته بیشترشان نابودسازی شده‌اند.

جمادی ادامه داد: در این بازدید دیده شد که برخی از کالا‌ها که زمان زیادی از ورود آن‌ها به انبار نگذشته هنوز تعیین‌تکلیف نشده‌اند، که با پیگیری دادستانی بوشهر و دستورات مقتضی تا پیش از پایان سال این کالا‌ها تعیین‌تکلیف و از انبار‌ها خارج می‌شوند.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر درباره موانع به انجام رسیدن برخی پرونده‌ها در زمان مناسب گفت: گاهی برای تعیین‌تکلیف برخی کالا‌ها مشکلاتیمانند دخیل بودن برخی دستگاه‌ها در صدور مجوز، مواد خوراکی و آشامیدنی که باید با همکاری‌های میان دستگاه قضا، اموال تملیکی و دانشگاه علوم پزشکی با حضور در محل تعیین‌تکلیف شوند وجود دارد  و باید دید اگر چنین کالا‌هایی قابلیت استفاده دارند پیش از پایان تاریخ مصرف، به محل استفاده برسند و اگر نیاز به امحا دارند، نابود شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *