افزایش 30 درصدی ترافیک در نخستین روز مهر/ اجرای طرح گذرگاه عابر پیاده از اول آبان‌ماه

9:32 - 01 مهر 1393
کد خبر: ۸۰۴۰
خبرگزاری میزان: رئیس پلیس راهور تهران از افزایش 25 تا 30 درصدی ترافیک در نخستین روز مهر خبرداد گفت: برای افزایش امنیت عابران پیاده از اوایل آبان ماه طرح گذرگاه عابر پیاده تحت عنوان ایست به احترام زندگی را اجرا می‌کنیم.

: رئیس پلیس راهور تهران از افزایش 25 تا 30 درصدی ترافیک در نخستین روز مهر خبرداد گفت: برای افزایش امنیت عابران پیاده از اوایل آبان ماه طرح گذرگاه عابر پیاده تحت عنوان ایست به احترام زندگی را اجرا می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی میزان، سرهنگ تیمور حسینی در ستاد استقبال از مهر در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردای با بیان این مطلب که امروز ترافیک از ساعت 6:15 آغاز شد، اظهار کرد: به طور معمول هر روز ازدحام خودروها از ساعت 6:45 آغاز می شد اما امروز ترافیک معابر بزرگراهی نیم ساعت زودتر آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه میزان سنگین بودن بار ترافیک بر اساس سیستم‌های شمارشگر نصب شده و آمار تردد با نرم سنجیده می شود، افزود: سیستم های موجود این برآوردها را تحلیل کرده و روی نقشه به اعلام می‌کند که وضعیت ترافیک سنگین، نیمه سنگین یا عادی است بنابراین نگاه چشمی افراد و به خصوص افرادی که هر روز از یک مسیر مشخص تردد می‌کنند تعیین کننده سنگین ترافیک نیست.

رئیس پلیس راهور تهران تصریح کرد: تا اینجای کار ترافیک طبق پیش‌بینی ما سنگین‌تر شده البته این بیشتر در مورد معابر بزرگراهی صادق است و بازگشایی مدارس روی ترافیک معابر شهری و عادی تأثیر خاصی نداشته بلکه ساعت بیولوژیک بدن ما به دلیل عقب کشیده شدن ساعت احساس می‌کند ترافیک زودتر شروع شده است.

سرهنگ تیمور حسینی ادامه داد: ترافیک اول مهر امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته به دلیل افزایش تعداد خودروها و کاربران ترافیک حدود 10 درصد سنگین‌تر شده است.
وی گفت: برای معابر بزرگراهی مثل اتوبان‌های حکیم، ستاری و همت ترافیک بیشتری پیش‌بینی می‌کنیم. معابر درجه 2 نیز به ویژه در تقاطع‌ها نیاز به کنترل بیشتری دارند البته مشکل اصلی در تقاطع‌ها عبور عابر پیاده است که برای افزایش امنیت آنان از اوایل آبان ماه طرح گذرگاه عابر پیاده تحت عنوان ایست به احترام زندگی را اجرا می‌کنیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *