ساختمان آلومینیوم در خیابان جمهوری آتش گرفت

18:20 - 03 مهر 1394
کد خبر: ۸۰۲۸۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از آتش‌سوزی بزرگ در ساختمان 13 طبقه «ساختمان آلومینیوم» خبر داد و گفت: نیروهای پنج ایستگاه آتش‌نشانی موفق به مهار این حری شدند.
ساختمان آلومینیوم در خیابان جمهوری آتش گرفت

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره این حادثه گفت: در ساعت 5:14 صبح امروز جمعه وقوع حریق در پاساژ آلومینوم به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان پنج ایستگاه به همراه تانکر آب، تشک نجات، خودرو حامل تجهیزات تنفسی، بالابر و... را به محل حادثه واقع در خیابان جمهوری بعد از خیابان شیخ هادی اعزام کرد.

ملکی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه ادامه داد: پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشاهده شد که حریق در طبقه چهارم پاساژ 13 طبقه آلومینیوم رخ داده و شعله‌های آتش علاوه بر اینکه به طبقه بالا سرایت کرده در حال گسترش به دیگر واحدهای تجاری است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در این پاساژ بیش از 600 واحد قرار داشت، اظهار کرد: آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را آغاز کرده و پس از مدتی موفق به مهار و اطفای کامل حریق شده‌اند و با توجه به تعطیلی پاساژ نیز خوشبختانه فردی در آن ساختمان حضور نداشت.

وی با بیان اینکه در این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشتیم، ادامه داد: اما با توجه به شدت حادثه قطعا اگر این حریق در ساعات اداری یا در یک روز کاری رخ می‌داد بدون شک تعداد قابل توجهی مصدوم و حتی کشته می‌شدند.

ملکی با بیان اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی است، گفت: عوامل آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل در ساعت 8:40 صبح امروز به عملیات خود خاتمه دادند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه پیش از این توصیه‌های لازم درخصوص ناایمن‌بودن این پاساژ و خلع‌های ایمنی موجود در آن به هیات‌مدیره و مالکان این ساختمان اطلاع داده شده بود، گفت: متاسفانه این پاساژ سیستم ایمنی لازم را نداشت و همین امر باعث وارد شدن خسارات زیاد به آن شد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *