گرانی بلیت، سالن‌های سینما را خلوت می‌کند؟

۲۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴:۴۸
کد خبر: ۸۰۲۱۸۸
افزایش قیمت بلیت سینماها با انتقاد مردم و سینماداران مواجه شده است، افزایش قیمتی که می‌تواند مانع رونق سینماها پس از دوسال محدودیت شدید کرونایی شود.

- باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک روز قبل از آغاز اکران فیلم‌های نوروزی، شورای صنفی نمایش آخرین تعرفه بلیت در سینماهای مدرن، ممتاز و درجه یک را اعلام کرد.

افزایش دو برابری نرخ بلیت‌ها، با واکنش‌هایی همراه بود.

وقتی به یکی از سینماها رفتیم و درباره افزایش قیمت از مراجعه‌کنندگان سوال کردیم، آنها گفتند که از این تغییر ناگهانی شوکه شده‌اند.

عده‌ای می‌گفتند با این تعرفه یک خانواده نهایتا یک بار در ماه می‌تواند فیلم ببیند‌ مخاطب‌های جوان‌تر که اوقات بیشتری را در سینماها می‌گذرانند اعلام کردند که تنها در روزهای سه‌شنبه که بلیت نیم‌بها است می‌توانند به سینما بیایند.

عده‌ای هم معتقد بودند که همزمان با افزایش قیمت بلیت، باید کیفیت فیلم‌ها هم افزایش یابد. اما علاوه بر مردم سینماداران هم نگران این جهش دو برابری بودند.

سعید خانی مدیر صبامال گفت: به هیچ وجه موافق افزایش قیمت به این شکل نیستم.

او معتقد است قیمت بلیت سینما باید شناور باشد، یعنی قیمت فیلمی که ظهر شنبه در سینما اکران می‌شود نباید با قیمت یک فیلم که پنجشنبه شب روی پرده می‌رود یکسان باشد.

به گفته این تهیه‌کننده دخالت دولت در تعیین قیمت بلیت صحیح نیست، باید انجمن‌های صنفی در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

قنبری مدیر مگامال هم می‌گوید: طبیعتا با کاهش مخاطب مواجه خواهیم شد.

به گفته او سینما فقط تهیه بلیت نیست، در کنار هزینه بلیت باید هزینه پارکینگ و تنقلات مردم را هم لحاظ کرد. همچنین اگر افزایش قیمت از زمان آغاز جشنواره فجر اتفاق می‌افتاد بار روانی آن در جامعه کمتر بود.

این مدیر سینمایی می‌خواهد علاوه بر سه‌شنبه یک روز دیگر هم بلیت سینماها نیم بها شود تا شاهد حضور مردم در سالن‌ها باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *