رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تاکنون موردی از وبا در کشور گزارش نشده است

12:24 - 22 تير 1393
کد خبر: ۸۰۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در کشور گزارش نشده است، این در حالی است که سال گذشته حدود 250 مورد از این بیماری در کشور ثبت شده است.
: معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در کشور گزارش نشده است، این در حالی است که سال گذشته حدود 250 مورد از این بیماری در کشور ثبت شده است.

محمود نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، با بیان این مطلب که احتمال بروز بیماری وبا در فصل گرم سال بیشتر است، اظهار کرد: خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در کشور گزارش نشده است، این در حالی است که سال گذشته حدود 250 مورد از این بیماری در کشور ثبت شده بود که از این تعداد 220 مورد آن مربوط به مهاجران، حدود 30 مورد مربوط به ایرانی‌هایی می شدکه با این مهاجران در ارتباط بودند.


وی با بیان این مطلب که در فصل گرما امکان انتقال بیماری‌های منتقله از آب و غذا به دنبال مصرف میوه، سبزی و مسافرت‌ها، همچنین فاسد شدن مواد غذایی به علت گرما و مصرف آب ناسالم افزایش می‌یابد، گفت: سیستم بهداشتی کشور نسبت به این بیماری حساس است و در صورت مشاهده موارد مشکوک، بلافاصله فرد مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد.

به گفته معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با توجه به مواردی که پیش تر ذکر شد لازم است که میوه، سبزیجات و صیفی‌جات قبل از مصرف به خوبی شسته و ضدعفونی شوند. همچنین اصول بهداشتی به صورت کلی رعایت شوند.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *