با تعامل قوه قضاییه و مجریه پتروشیمی گلستان در مسیر تکمیل و راه اندازی قرار گرفت

۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷:۲۷
کد خبر: ۸۰۱۹۴۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در نتیجه تعامل و همکاری ۲ قوه قضاییه و مجریه؛ پروژه پتروشیمی گلستان در مسیر تکمیل و راه اندازی قرار گرفت.

هفته گذشته بود که در پی دستور رئیس قوه قضاییه و پیگیری دادگستری گلستان، معاون وزیر نفت نظر هیئت کارشناسی برای بررسی راهکار‌های راه اندازی پتروشیمی گلستان را در نامه رسمی به رئیس کل دادگستری استان گلستان اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان بیان کرد: پس از پیگیری‌های قضایی در سفر سه روز پیش هیئت دولت به گلستان هم، رئیس جمهور دستور ویژه به وزیر نفت برای راه اندازی پتروشیمی گلستان صادر کرد.

حیدر آسیابی گفت: مرتضی شاه‌میرزایی معاون وزیرنفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در یک تماس تلفنی اعلام کرد با دستور وزیر نفت پیش از پایان سال جاری یک شرکت سرمایه گذار که اهلیت لازم برای اجرای طرح‌های پتروشیمی دارد برای مذاکره و تکمیل این طرح به دادگستری گلستان معرفی و راهی استان می‌شود.

آسیابی ادامه داد: تکاپو برای راه اندازی دوباره پتروشیمی گلستان ۲۵ آذرماه امسال با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر به استان گلستان آغاز شد و به این ترتیب در کمتر از سه ماه با تعامل و هماهنگی قوه قضاییه و قوه مجریه، طرح پتروشیمی گلستان که از ۱۵ سال پیش تاکنون بر زمین مانده است، در مسیر تکمیل و راه اندازی قرار گرفت.

آسیابی افزود: بخش مربوط به دستگاه قضایی هم، بحث خلع ید سرمایه گذار فعلی است که با اختیارات ویژه‌ای که رئیس قوه قضاییه به رئیس کل دادگستری استان تفویض کرد ما در این زمینه آمادگی داریم و به محض ورود سرمایه گذار جدید این اقدام انجام می‌شود.

پتروشمی گلستان بیش از ۹۰ هزار سهامدار دارد که از طریق پذیره نویسی در سال ۱۳۸۴ سهامدار این شرکت شدند.
این پروژه طی ۱۵ سال گذشته فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *