درمان میگرن با طب سنتی

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۰:۰۱
کد خبر: ۸۰۱۵۴۹
متخصص طب سنتی با اشاره به تدابیر طب سنتی در درمان میگرن، گفت: پرهیز از افراط در مصرف غذا‌های غلیظ، فست فودها، ترشیجات و غذا‌هایی با طبع سرد، چای پررنگ، شکلات و قهوه و غذا‌های پر ادویه توصیه می‌شود.

_ فارس نوشت: علیرضا یارقلی درباره «تدابیر طب ایرانی در درمان میگرن»، بیان داشت: برخی تدابیر طب سنتی برای کنترل و درمان میگرن عبارتند از متعادل کردن مزاج و پاکسازی بدن، پیاده‌روی و ورزش منظم روزانه و سبک، سرپوش مناسب به خصوص هنگام خواب و پرهیز از استعمال دخانیات است.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: پرهیز از افراط در مصرف غذا‌های غلیظ، فست فودها، ترشیجات و غذا‌هایی با طبع سرد، چای پررنگ، شکلات و قهوه، غذا‌های پر ادویه و خودداری از درهم خوری و برهم خوری توصیه می‌شود.

یارقلی با اشاره به توصیه‌های تغذیه‌ای مؤثر در درمان میگرن، خاطرنشان کرد: خوردن ژل رویال به صورت ناشتا، نوشیدن ماءالعسل، آب انگور، شربت مویز و شیر بادام، ماساژ سر با روغن‌های بادام تلخ، بابونه، زیتون و زنبق، نیز بسیار مفید است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به دمنوش‌های مؤثر در کاهش در‌های ناشی از میگرن، ابراز داشت: دمنوش‌هایی مانند دمنوش ریحان، آویشن و برگ درخت گلابی و نوشیدن ترکیب عرق اسطوخودس، سنبل‌الطیب و آب به صورت روزی دو استکان و انجام حجامت و زالو درمانی با تجویز پزشک نیز مؤثر خواهد بود.


برچسب ها: طب سنتی میگرن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *