سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران معارفه شد

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸:۰۴
کد خبر: ۸۰۱۳۲۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
قائم مقام دادگستری استان تهران با اشاره به نقش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در زمینه کنترل ورودی‌ها، به این معاونت ماموریت داد تا کاهش حجم ورودی‌ها به دادگستری در اولویت برنامه‌ریزی‌های این معاونت قرار گیرد.
- آیین معارفه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران امروز با حضور مسعود ستایشی قائم مقام رئیس کل دادگستری، غلامرضا جواهری معاون قضایی و مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری و داراب رحمتی معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری کل استان تهران، در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.
 
قائم مقام دادگستری استان تهران در این آیین ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه به تشریح اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و افزود: مساله پیشگیری از وقوع جرم از موضوعات مهم و بنیادین در دستگاه قضایی محسوب می‌شود که نقش مهمی در کنترل ورودی‌ها به عدلیه دارد.
 
مسعود ستایشی با اشاره به «موسع بودن» فرایند‌ها و فعالیت‌ها در بخش پیشگیری از وقوع جرم در کنار «مضیق بودن» امکانات اظهار کرد: در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، حجم مطالبات و ماموریت‌ها با نیروی انسانی، امکانات و شرایط موجود همخوانی ندارد و ضرورت دارد تا با تقویت این حوزه و استفاده حداکثری از امکانات موجود در جهت تحقق مطالبات و انجام ماموریت‌ها قدم برداشت.
 
قائم مقام دادگستری کل استان در ادامه با اشاره به تاکیدات رئیس کل دادگستری استان تهران نسبت به مقوله پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد: با توجه به نگاه جهادی رئیس کل دادگستری استان تهران، همواره باید از معطلی و تاخیر در انجام امور و کار‌ها پرهیز کرد و پاسخ‌گویی به مطالبات مردم باید به‌صورت منظم، مرتب و در خور شان دستگاه قضایی باشد.
 
وی با تاکید بر لزوم «تبیین چالش‌ها» و «انجام صحیح ماموریت‌ها» در حوزه پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد: باید به‌نحو احسن و اکمل به چالش‌ها و اشکالات موجود در این حوزه پرداخته شود تا آثار اقدامات صورت‌گرفته در حوزه پیشگیری از وقوع جرم برای جامعه و مجموعه دادگستری استان تهران ملموس باشد.
 
ستایشی با بیان اینکه تاکیدات رئیس کل دادگستری استان تهران این است که فرایند‌ها و اقدامات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با محوریت «سند تحول قوه قضاییه» عملیاتی شود، گفت: پاسخ‌گویی مطلوب، قانع‌کننده و موثر به شهروندان از جمله سیاست‌های دستگاه قضایی و دادگستری استان تهران در دوران «تحول و تعالی» است.
 
قائم مقام دادگستری استان تهران با اشاره به پیشینه و کارنامه موفق جعفر داراب‌خانی در عرصه پیشگیری از وقوع جرم، برای وی در تصدی این سمت و انجام مسئولیت‌ها و وظایف آرزوی موفقیت کرد و به وی ماموریت داد تا کاهش حجم ورودی پرونده‌ها به دادگستری و قضا زدایی، در اولویت برنامه‌ریزی‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قرار گیرد.
 
وی همچنین در پایان از خدمات نعمت‌الله بهروزی در زمان تصدی سرپرستی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران تقدیر کرد.
 
معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران نیز در این آیین با گرامیداشت ایام شعبانیه بر لزوم هم‌افزایی و تعامل تمامی بخش‌ها در مقوله پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد.
 
جعفر داراب‌خانی با تقدیر از حسن اعتماد رئیس کل دادگستری استان تهران عنوان کرد: ان شالله با تعامل و همکاری تمامی دوستان و همکاران بتوانیم بازویی همراه و مستحکم و خدمت‌گزاری قابل برای دادگستری استان تهران باشیم.
 
وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و ارتقا آگاهی‌های عمومی رکن رکین در عرصه پیشگیری است، گفت: ارائه آگاهی، تذکر و یادآوری برای همه اقشار جامعه ضرورت دارد.
 
نعمت‌الله بهروزی، معاون حقوقی دادگستری کل استان تهران و سرپرست پیشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بر اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم و جایگاه ویژه این موضوع در سند تحول قضایی تاکید و برای جعفر داراب‌خانی در تصدی این مسئولیت آرزوی توفیق کرد.
 
در پایان این آیین؛ با اهدا لوح تقدیر از خدمات نعمت‌الله بهروزی تقدیر به‌عمل آمد و جعفر داراب‌خانی با دریافت حکمی به‌عنوان معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران منصوب شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *