دادستان دزفول: تغییر کاربری اراضی زنگ خطری برای از بین رفتن کشاورزی شهرستان است

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴:۲۸
کد خبر: ۸۰۱۲۹۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب دزفول گفت: تغییر کاربری اراضی زنگ خطری برای از بین رفتن کشاورزی در این شهرستان است و جهاد کشاورزی باید نظارت بیشتری بر مجوز‌های تولیدی داشته باشد.
- مهدی آماده با بیان اینکه جلوگیری از تغییر کاربری و قلع و قمع بنا‌ها و گزارش این گونه تخلفات به دستگاه قضایی، بر عهده جهاد کشاورزی است و دادستان نیز در این راستا همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد، اظهار کرد: رسیدگی به پرونده‌های جرایم تغییر کاربری نیز به لحاظ میزان مجازات در صلاحیت مستقیم دادگاه‌های کیفری شهرستان است.
 
دادستان عمومی و انقلاب دزفول ادامه داد: یکی از مشکلات فعلی، تغییر کاربری زمین با مجوز‌های فعالیت تولیدی است چرا که از زمان تحویل مجوز تا شروع به فعالیت تولیدی، نظارت کافی و مستمری از سوی مراجع صادر کننده مجوز انجام نمی‌شود و افراد با این مجوزها، به جای ساخت واحد تولیدی اقدام به ساخت ویلا و استخر می‌کنند.
 
وی تاکید بر لزوم نظارت بیشتر اداراتی از جمله جهاد کشاورزی بر مجوز‌های ارائه شده به افراد گفت: بدون شک تغییر کاربری اراضی کشاورزی زنگ خطری برای نابودی و از بین رفتن کشاورزی و محصولات باغی در این شهرستان است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *