واکنش وزیر ورزش به واگذاری‌های سرخابی‌ها و اساسنامه فدراسیون فوتبال

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴:۱۲
کد خبر: ۸۰۱۲۲۸
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
وزیر ورزش و جوانان گفت: فدراسیون فوتبال باید پیگیر باشد و ما از خدا می‌خواهیم تماشاگران به ورزشگاه‌ها بیایند.

- سیدحمید سجادی با حضور در ورزشگاه آزادی، درباره روز درختکاری، واگذاری سهام سرخابی‌ها، تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال و حضور تماشاگران در استادیوم‌های فوتبال اظهارادتی داشت که گزیده صحبت‌های وی را در زیر می‌خوانید:

*در این روز ارزشمند و هفته‌ای که برای پاسداشت جنگل‌هاست، عزیزان در شرکت توسعه و مجموعه آزادی برنامه ریزی کردند تا امروز این مراسم انجام شود. البته در ادامه ساختمان جدید و خوابگاه ورزشکاران تیم‌های ملی تیراندازی با کمان را خواهیم داشت. خوشفکری که دوستان در وزات داشتند این بود درختانی که به مناسبت روز درختکاری کاشته می‌شود به نام شهدای ورزشکار باشد و این برنامه سراسری است.

*این درختان به نام شهدای ورزشکار نامگذاری شد. بخشی دیگر برای مدال آوران طلای المپیک و پارالمپیک بود که برای اولین بار انجام شد. مجموعه‌ای از نام‌های بزرگ داشتیم که امیدواریم نقطه عطفی در کنار مدال آوری در ورزش است و خوشحالم دوستان به این موضوع فکر کرده و به آن پایبند هستند.

*به عنوان خادم ورزش و جوانان می‌گویم اگر نگاه دقیق داشته باشیم بیشترین استفاده از محیط زیست را جامعه ورزش دارد؛ مثل کوهنوردی، بازی‌های ساحلی، استفاده از ارتفاعات، آب، خاک و ... هنوز چمن طبیعی ارزش خود را دارد و خیلی از رشته‌های ورزشی مثل قایقرانی، پیاده روی، دوچرخه سواری همه از محیط زیست استفاده می‌کنند. جامعه ورزش مروج این نوع تفکر باشند و یادآوری کنند قدر این موهبت الهی را بدانیم و به محیط زیست احترام بگذاریم.

*بعد از ۲۴ سال سهام سرخابی‌ها به هواداران واگذار شد که تبریک می‌گویم. روز بزرگ و تاریخی را پشت سر گذاشتیم. مرحله اول استقبال خوبی بود که حدود ۲۰۰ هزار نفر برای پرسپولیس و حدود ۱۸۰ هزار نفر برای استقلال استقبال شد. این مرحله اول بود و این طور که با همکاران در سازمان خصوصی سازی صحبت شده تلاش شبانه روزی بود که به اینجا رسیدیم. تا پایان شهریور بخش مهمی از این سهام یعنی ۵۱ درصد واگذار می‌شود که به تدریج انجام می‌شود.

*مردم تا الان استقبال خوبی داشتند و مرحله اول تا یک ماه ادامه دارد. اگر سهام به فروش برود این مدت کم می‌شود. دورخیزی که راه افتاد بسیار خوب بود و از وزارت اقتصاد و خصوصی سازی تشکر می‌کنم. تشکر اصلی را از رئیس جمهوری دارم که اگر تلاش و نگاه مثبت او نبود این اتفاق نمی‌افتاد. حمایت او باعث شد این نگاه اصولی و درست در ورزش کشور کارش را آغاز کند و امیدوارم سنگ بنای خوبی در ورزش کشور باشد و این ۲ باشگاه مردمی با حمایت مردم روزگار خوبی داشته باشند و مردم راضی باشند.

*جاده تندرستی دور دریاچه طراحی شد، ورود رایگان شد و ایستگاه صبحگاهی و شامگاهی به زودی طراحی می‌شود.

*قرار شد میرشاد ماجدی تدوین اساسنامه فدراسیون فوتبال را پیگیری کند و به من گزارشی بدهد. هر وقت با او جلسه برگزار کردیم اطلاع می‌دهیم.

*هفته پیش میرشاد ماجدی به وزارت آمد و درباره اوضاع تیم ملی صحبت شد. اینکه ما چه کمک می‌توانیم انجام دهیم تا تیم ملی دو بازی خود را به خوبی پشت سر بگذارد. در این جلسه ماجدی گفت بازی با لبنان به جای تهران در مشهد برگزار شود و این موضوع چند جانبه است. هم زیارت خوبی اتفاق می‌افتد و هم اینکه استادیوم ارزشمند در مشهد محل میزبانی خوبی باشد.

*فدراسیون فوتبال باید پیگیر باشد و ما از خدا می‌خواهیم تماشاگران به ورزشگاه‌ها بیایند. حال و هوای استادیوم با تماشاگر بسیار با استادیوم خالی متفاوت است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *