بسیاری از افزایش قیمت‌ها بدون مصوبه رسمی صورت می‌گیرد

۰۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰:۲۶
کد خبر: ۸۰۰۹۷۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
یک تحلیل‌گر اقتصادی، گفت: متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا‌ها قیمت اجناس را به‌صورت سر خود و بدون مصوبه رسمی و اعلام اتحادیه‌های صنفی افزایش می‌دهند.
حمید حاج‌اسماعیلی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص ارائه راهکار برای کنترل قیمت‌ها در بازار به جهت حمایت از مصرف‌کنندگان، گفت: در بخش حمایت از مصرف‌کنندگان مشکل تغییر و افزایش قیمت‌ها بحث اساسی دارد به دلیل اینکه نرخ و قیمت کالاها بر وضعیت و رفاه زندگی مردم به‌طور مستقیم تأثیر گذار است.

وی با اشاره به این موضوع که مسائل اقتصادی کشور به دلیل تحریم‌ها دچار مشکل شده است، افزود: اما این تنها دلیل افزایش قیمت اجناس در بازار نیست بلکه متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان کالاها قیمت اجناس را به‌صورت سرخود و بدون مصوبه رسمی و اعلام اتحادیه‌های صنفی افزایش می‌دهند.

این تحلیل‌گر اقتصادی بابیان این‌که بخش زیادی از مشکلاتی که مردم در خرید کالاهای مصرفی با آن مواجه هستند تغییر و افزایش قیمت‌ها به‌صورت روزانه یا حتی لحظه‌ای است، اضافه کرد: بنابراین مردم انتظار دارند که دولت برای کنترل و تثبیت قیمت کالاها در بازار اقداماتی انجام بدهد.
 
این کارشناس حوزه کسب‌وکار تثبیت و مشخص بودن قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم را لازم دانست و گفت: باید در همه فروشگاه‌ها قیمت کالاهای مشابه یکسان باشد تا مردم با اطمینان خاطر و بدون سردرگمی خرید کنند.

اسماعیلی در پایان حذف واسطه ها  از بازار و عرضه کالا به صورت مستقیم را بر کاهش قیمت ها موثر دانست و تأکید کرد: با  جلوگیری از تغییر و افزایش قیمت‌ها و علاوه بر آن از بین بردن تفاوت قیمت اجناس در فروشگاه‌های مختلف می‌توان درصد آرامش و رضایتمندی مردم از زندگی را افزایش داد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *