دیدار وزیر ورزش با سفیر روسیه

۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳:۳۱
کد خبر: ۸۰۰۹۲۲
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
وزیر ورزش و جوانان کشورمان و سفیر روسیه امروز با هم دیدار کردند.

- لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سیدحمید سجادی در این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور سفیر روسیه در وزارت ورزش و جوانان اظهارداشت: یکی از بهترین کار‌هایی که می‌توانیم انجام بدهیم این است که توافقات قبلی صورت گرفته بین وزارت ورزش و جوانان ایران و وزارت ورزش روسیه را عملی کنیم. علاوه بر توافقات قبلی لازم است که دو کشور تفاهم‌نامه‌ها و همکاری‌های جدیدی در دو حوزه ورزش و جوانان با یکدیگر داشته باشند.

وی افزود: بعد از سفر رئیسی به روسیه انتظارات بالا رفته و اینکه همکاری‌ها بیشتر شود. ایده‌های زیادی برای حوزه ورزش و جوانان داریم که همه این ایده‌ها به یکباره عملی نمی‌شود. دو کشور ایران و روسیه ظرفیت‌های خوبی در بخش ورزش قهرمانی دارند که می‌توانند در اختیار یکدیگر بگذارند.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: نه تنها در رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری بلکه در بسیاری از رشته‌های دیگر این آمادگی وجود دارد که بتوانیم همکاری‌های مشترک انجام دهیم. کشور روسیه در رشته‌های زمستانی سرآمد دنیاست و ما می‌توانیم از علم و تجربیات روسیه استفاده کنیم. می‌توانیم اردو‌های مشترک برگزار کنیم و همچنین در حوزه جوانان توسعه بین‌المللی داشته باشیم که جوانان بتوانند مشاغل بین‌المللی برای خود تعریف کنند.

سجادی تصریح کرد: دو کشور ایران و روسیه با فرهنگ یکدیگر آشنا هستند. ما در ایران یکسری رشته‌ها داریم که جنبه آیینی، مذهبی و دینی دارد. ورزش چوگان یکی از این رشته هاست که در کشور مقبولیت داشته و این امکان وجود دارد که بتوانیم در این رشته تبادل فرهنگ داشته باشیم. همچنین ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی دیگر رشته‌ای است که باید در روسیه آن را پایه گذاری کنیم و این رشته گسترش پیدا کند. ما ۸۵ زورخانه در سطح کشور‌های دنیا داریم که می‌توانیم این زورخانه‌ها را گسترش دهیم.

وی اظهار داشت: علاقه‌مند هستیم که کشتی باستانی و پهلوانی را در سراسر دنیا گسترش دهیم. کونگ فو ایرانی نیز از رشته‌هایی است که به همراه ورزش‌های بومی و محلی می‌توانیم در بین کشور‌های دنیا گسترش دهیم. قطعا روسیه نیز یکسری بازی‌های محلی دارد که می‌توانیم این بازی‌ها را تبادل کنیم. بازی‌های بومی و محلی می‌تواند سرفصل همکاری‌های مشترک بین ایران و روسیه باشد.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در کشورمان نیز در این دیدار اظهار داشت: باعث خوشحالی است که توانستیم در این جلسه حضور پیدا کنیم. دو کشور ایران و روسیه علاوه بر همکاری‌های مشترک و تفاهم‌نامه‌های مختلفی که در سایر حوزه‌ها با یکدیگر دارند در حوزه ورزش نیز می‌توانند همکاری‌های مشترک زیادی انجام دهند. قطعا تمام پیشنهادات حمید سجادی را به صورت مکتوب به وزارت ورزش روسیه اعلام خواهیم کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *