تفاهم نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار رومانی منعقد شد/ اعزام نیروی کار ایرانی به رومانی

۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸:۱۴
کد خبر: ۷۹۹۸۸۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
تفاهم نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار رومانی با هدف تبادلات نیروی کار، آموزش مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای و تبادل دانش در حوزه تأمین اجتماعی، نظام بازنشستگی، بهزیستی و حمایت‌های اجتماعی در حاشیه نمایشگاه دستاورد‌های وزارت کار منعقد شد.

- به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این نشست وبیناری با حضور «رضا محمدیان» رئیس گروه همکاری‌های دوجانبه اداره کل بین‌الملل وزارت تعاون و «نگین راز» رایزن اقتصادی سفارت ایران در رومانی در محل نمایشگاه دستاورد‌های ۶ ماهه وزارت مردم برگزار شد.

در این نشست ظرفیت‌های همکاری مجموعه‌های تابعه وزارتخانه با همتایان رومانیایی به خصوص همکاری در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

موضوع اعزام نیروی کار ساده و نیمه ماهر ایرانی به رومانی با توجه به برنامه دولت آن کشور برای جذب ۱۰۰هزار نیروی کار از غیر اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۲۲ و ارایه راهکار‌ها برای اجرایی کردن آن از دیگر موضوعاتی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با نظر مثبت دو طرف، تدوین و امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای، تأمین اجتماعی و بیمه‌ها و نظام بازنشستگی، بهزیستی و حمایت‌های اجتماعی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار رومانی نیز در دستور کار است.

 


برچسب ها: کارگران رومانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *