رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی: رقمی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام نشده است

۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱:۰۷
کد خبر: ۷۹۸۹۱۴
رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: با بودجه‌ی ۱۲۰ هزار میلیاردی که برای تامین اجتماعی در نظر گرفته شده سازمان می‌تواند تنها ۲۵ درصد همسان سازی را پرداخت کند.

- باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:  رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: در رابطه با بودجه همسان سازی امسال رقمی اعلام نکرده اند با توجه به اعلام رئیس کمیسیون امور اجتماعی مجلس اگر بتوانیم بودجه‌ی ۱۲۰ هزار میلیاردی را برای سازمان تامین اجتماعی دریافت کنیم سازمان تامین اجتماعی با آن می‌تواند تنها ۲۵ درصد همسان سازی را اجرایی و عقب افتادگی‌هایش را پرداخت کند.

به گفته دهقان کیا سازمان تامین اجتماعی برای ورود به سال جدید حداقل ۱۰۵ هزار میلیارد تومان با بهره ۳۵ درصد به بانک رفاه بدهکار است که در سال ۱۴۰۱ هر ماه با یک کسری حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان مواجه خواهد بود.

او گفت: یکی از دلایل مشکلات بازنشستگان این است که دولت‌های قبلی مسیر‌هایی که رفته اند به شدت اشتباه بوده و بازنشستگان را به سمت بحران برده اند.

پیشتر رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بودجه مورد نیاز برای تکمیل متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی را ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد؛ درصورتی‌که کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ تنها ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی و ۴۰ هزار میلیارد تومان بابت اجرای قوانین مرتبط با بیمه ایثارگران اختصاص داده است.

سازمان تامین اجتماعی امسال بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان بابت حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان می پردازد و ماهیانه ۶۰۰۰ میلیارد تومان کسری نقدینگی برای پرداخت حقوق دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *