رئیس جمهور: ۱۴ توافق‌نامه با قطر به امضا رسید که باید اجرایی شود/ بزودی دفتر تجاری ایران در قطر تاسیس می‌شود

۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵:۵۱
کد خبر: ۷۹۸۳۷۷
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بزودی دفتر تجاری ایران در قطر تاسیس می‌شود، خاطر نشان کرد: قرار شد اقداماتی نسبت به رفع موانع تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور ایران و قطر سریعاً انجام گیرد.
- بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بازگشت از سفر دو روزه به قطر در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره دستاورد‌های این سفر گفت: این سفر در راستای سیاست همسایگی با دو هدف عمده «افزایش اعتماد متقابل و همکاری با همسایگان» و «سهم ایران در اقتصاد و تجارت منطقه» انجام شد.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار‌های خود با سران کشور قطر، خاطر نشان کرد: در این دیدار‌ها مسائل دوجانبه، تجاری، اقتصادی، انرژی، فرهنگی و به ویژه سرمایه‌گذاری مورد بررسَی و بحث قرار گرفت.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: ۱۴ توافق‌نامه به امضا رسید که باید اجرایی شود و از طرف همکاران من در دولت پیگیری شود و مسئولین عالی قطری را هم آقای امیر قطر موظف کردند که سریعاً کار‌های اجرایی این موافقتنامه‌ها و تفاهم‌نامه‌ها دنبال شود.

رئیس جمهور ضمن اشاره به نشست خود با فعالان اقتصادی در کشور قطر گفت: فعالان اقتصادی بسیار تمایل برای کار اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران داشتند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه تاسیس دفتر تجاری ایران در قطر باید با سرعت ایجاد شود، خاطر نشان کرد: رفع موانع گمرکی و مجوز‌های کسب و کار مطرح و قرار شد از طریق وزیر صمت در کشور ما و وزیر صنعت قطر که هر دو در جلسه حضور داشتند اقداماتی نسبت به رفع موانع تجاری و اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور سریعا انجام گیرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به دیدار‌های خود در حاشیه مجمع سران کشور‌های صادرکننده گاز گفت: مسائل دوجانبه بین ما و همکاری‌هایی که می‌تواند در سطح منطقه و بین‌المللی صورت بگیرد مورد بحث قرار گرفت.

رئیس جمهور با تاکید بر جایگاه مجمع سران کشور‌های صادرکننده گاز و مصوبات این مجمع، اظهار داشت: در جهان موضوع انرژی و بحث گاز مساله محوری است که آنجا هم مورد توجه همه اعضای شرکت‌کننده قرار گرفت.

آیت الله رئیسی با ابراز امیدواری در مورد دیدار‌های دو جانبه با سران کشور‌های حاضر در مجمع کشور‌های صادرکننده گاز، بر پیگیری بحث‌های صورت گرفته تاکید کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: باورم این است که گزارش‌های نوبه‌ای به مردم از کار‌های انجام شده می‌تواند مردم عزیز را به نتایج این سفر‌ها امیدوار کند.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha