پرونده بانیان قرارداد فاجعه‌بار ویلموتس به کجا رسید؟

۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱:۰۱
کد خبر: ۷۹۸۲۳۴
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
برخورد با مسببان پرونده فاجعه بار ویلموتس همچنان یک مطالبه عمومی و بزرگ از سوی بسیاری از علاقمندان به ورزش و فوتبال است.

- احسان قاضی‌زاده هاشمی با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی از ضرورت صیانت از حقوق بیت‌المال و برخورد با متخلفان در حوزه ورزش و فوتبال خبر داد و عنوان کرد اجازه نخواهیم داد منافع فوتبال با خطر مواجه شود.

وجود این تفکر نزد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بسیار پسندیده و قابل ستایش، اما به بهانه طرح این موضوع از سوی قاضی‌زاده و پیگیری‌های وی در جریان قرارداد بحث برانگیز مارک ویلموتس بلژیکی یک سوال بزرگ برای اهالی فوتبال و افکارعمومی مطرح شد که چرا باید هزینه غرامت این قرارداد ننگین از محل پاداش صعود ایران به جام جهانی پرداخت شود در حالی که قرار بود مسببان این فاجعه بابت قصور و کم کاری خود در جریان انعقاد این قرارداد پاسخگو باشند.

برخورد قاطع با مسببان پرونده فاجعه‌بار ویلموتس یک مطالبه عمومی و بزرگ از سوی بسیاری از علاقمندان به ورزش و فوتبال است، اما متاسفانه مسببان آن در حال حاضر بدون هیچ محدودیتی در حال فعالیت هستند و این بدهی به بدنه فوتبال ایران تحمیل شده است.

اگر قرار به پرداخت غرامت است این بدهی سنگین چرا از جیب فوتبال پرداخت شود، در حالی که امضاکنندگان مصوبه استخدام این مربی شیاد همچنان حَیُ و حاضر هستند و می‌توان آن‌ها را وادار کرد پای تصمیم اشتباه خود بایستند و هزینه سنگینی که به بیت‌المال تحمیل کرده‌اند را از جیب مبارک پرداخت کنند!

بی‌توجهی به تخلف صورت گرفته از جانب این هشت نفر و مدیران سابق فدراسیون فوتبال آثار بدی در جامعه به دنبال خواهد داشت، تأسف‌بار‌تر اینکه برخی از آن‌ها هم اکنون نیز در فوتبال حضور دارند و کرسی‌های تأثیرگذاری در اختیار آن‌ها قرار دارد؛ در شرایطی که حداقل توقع جامعه اخراج مادام العمر آن‌ها از حوزه فوتبال بود، اما نه تنها این اتفاق روی نداد بلکه مسببان افتضاح تاریخی سرمربی بلژیکی پست‌های جدید نیز گرفتند.

فوتبال ایران در حال حاضر با بحران منابع مالی رو به رو است و در آستانه جام جهانی باید با مدیریت هزینه منطقی از تک تک اندوخته‌های خود به درستی استفاده کند تا بتواند فرایند آماده‌سازی برای حضوری موفق در جام جهانی قطر را به درستی طی کند. اگر غرامت سنگین پرونده ویلموتس از مجموعه دارایی‌های فدراسیون نزد فیفا کسر شود ظلمی بزرگ رقم خورده و متخلفان این پرونده به راحتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده‌اند، پس اجازه ندهید فوتبال ایران مجدداً متضرر شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha