بیست و سومین پرونده قصاص در آذربایجان غربی به صلح و سازش ختم شد

۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲:۲۰
کد خبر: ۷۹۷۱۷۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان از بیست و سومین سازش پرونده قصاص در ارومیه خبر داد.
- ناصر عتباتی با اعلام خبر سازش پرونده قصاص در ارومیه بیان: متهم برابر رای دادگاه کیفری استان به قصاص نفس محکوم و رای صادره در دیوان عالی کشور قطعی و ابرام شده است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: شرایط اجرای قصاص نفس فراهم بود و موعد اجرای قصاص هم تعیین شده بود و لکن به لحاظ فراهم شدن زمینه سازش و موافقت اولیاء دم اجرای قصاص چند روزی به تاخیر افتاد که به حمدالله با تلاش‌های دادیار شعبه ۴ اجرای احکام کیفری و کارکنان شعبه و همچنین افراد نیکوسرشت شرایط سازش کاملا فراهم ونهایتاً اولیاءدم در مورخه ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ رضایت بی قید و شرط خود را نسبت به محکوم علیه اعلام و متهم از قصاص رهایی و حیاتی دوباره یافت.

وی با بیان اینکه سنت حسنه سازش موجب رضایت و خرسندی خداوند متعال هست گفت: کینه و کدورتی که مابین طرفین وجود دارد با حصول سازش از بین می‌رود و صلح و دوستی جای آن را فرا می‌گیرد.

عتباتی از همه اقشار ملت خواست در دعاوی و اختلافات مردم خصوصاً در پرونده‌های حساس تلاش کنند تا بتوانند با سازش و منازعه و اختلاف را فیصله دهند و آرامش را به طرفین و خانواده آن‌ها بازگردانند که یقیناً رضایت حق تعالی هم در اصلاح ذات البین هست.


برچسب ها: قصاص سازش بخشش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *