آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده

۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷:۱۰
کد خبر: ۷۹۷۰۴۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: در حال حاضر ساخت ۲۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی را آغاز کرده‌ایم.
- سید صولت مرتضوی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۴۵۴ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در گرمدره گفت: بنیاد مسکن در محوریت ساخت مسکن روستایی است و این بنیاد آستین همت را برای اجرای مسکن شهری بالا زده است.

وی افزود: عملیات اجرایی واحد‌های مسکونی تحت اختیار بنیاد مسکن آغاز شده است و ساخت ۶۰ هزار مسکن شهری بنیاد مسکن را آغاز کرده ایم.

معاون اجرایی رئیس جمهوری، گفت: زیرساخت‌ها برای ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد در شهر‌ها از سوی بنیاد مسکن فراهم شده است.

در ادامه اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ورود بنیاد مسکن به ساخت مسکن در شهر تهران گفت: طی توافقی که با شهرداری تهران انجام شده است هم در بافت فرسوده و هم خارج از بافت فرسوده پایتخت، ۱۰ هزار واحد خواهیم ساخت که ظرف چهار ماه آینده اجرای آن آغاز خواهد شد.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: در حال حاضر ساخت ۲۱۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی را آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: مشکل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی حل شده است اما برخی ناهماهنگی‌ها بین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی وجود داشت؛ موضوع را به رئیس‌جمهور منتقل کردیم، رئیس‌جمهور دستور اکید داد تا پرداخت این وام آغاز شود.

نیکزاد در پایان گفت: در همین راستا اخیراً رئیس سازمان برنامه و بودجه به اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور اعلام کرده است که مشکل حل شده و ظرف چند روز آینده پرداخت وام مسکن روستایی آغاز خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *