رئیس کل دادگستری هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد

9:44 - 24 بهمن 1400
کد خبر: ۷۹۶۲۲۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان شبانه و به صورت سرزده از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
- مجتبی قهرمانی در بازدیدی شبانه به همراه دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس، مدیر کل زندان‌ها و تعدادی از قضات با حضور در بند‌های مختلف زندان مرکزی بندرعباس، ضمن گفت‌و‌گو و دیدار چهره به چهره با مددجویان و بازرسی از شرایط و محل نگهداری آنها، دستورات لازم را برای رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های مطرح شده، صادر کرد.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه هدف از این بازدید را اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه درباره پالایش و بررسی پرونده‌های متهمان و زندانیان، ارتقا و بهبود وضعیت نظام زندانبانی و تعیین تکلیف پرونده‌های دارای بازداشتی موقت عنوان کرد. 
 
وی خطاب به مسئولان قضایی و مدیران زندان نیز خاطر نشان کرد: بازدید از زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها نباید تشریفاتی باشد و حتماً باید کارآمدی و مؤثر بودن این بازدید‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به ضرورت حفظ حقوق محکومان و بازداشت شدگان، اهمیت حضور مؤثر و مستمر قضات و بازدید نوبه‌ای از شرایط و محل نگهداری متهمان و محکومان و همچنین ملاقات با آن‌ها را یادآور شد و بیان کرد: علاوه بر دادیاران ناظر زندان، برای قضات پرونده‌ها نیز در اقصی نقاط استان برنامه‌های بازدید منظم از ندامتگاه‌ها پیش بینی شده که با ساز و کار‌های نظارتی لازم و به صورت مستمر اجرا می‌شود.
 
گفتنی است؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان و معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان به همراه معاونان دادسرا‌های عمومی و انقلاب بندرعباس و قضات نیز با حضور در ندامتگاه و بند‌های مختلف زندان مرکزی بندرعباس، ضمن دیدار با زندانیان و بررسی پرونده‌‎هایشان، زمینه اعمال تخفیف های قانونی و آزادی تعدادی از آن‌ها را فراهم کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *