بابایی: به زودی شاهد سازمان ثبت هوشمند و مدرن خواهیم بود

11:08 - 21 بهمن 1400
کد خبر: ۷۹۵۶۳۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خود را برای یک تحول عظیم دیجیتالی در تمامی عرصه‌ها و فرآیند‌ها آماده می‌کند و به زودی شاهد یک ثبت هوشمند و مدرن خواهیم بود.

_ حسن بابایی در مراسم معارفه معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی که با حضور معاونین و مدیران کل سازمان برگزار شد، گفت: بر اساس محور‌های تحول و تعالی قضایی، سازمان در آینده نزدیک شاهد راه اندازی سامانه‌ها و نرم افزار‌های متعددی در حوزه‌های مختلف خواهد بود که مسلما نقش بسزایی در ارتقای سلامت اداری و رضایتمندی مردم خواهد داشت.

معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: انتصابات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با محوریت شایسته سالاری بوده و با استفاده از بانک اطلاعاتی که از نخبگان تشکیل شده است صورت می‌گیرد تا ما را در مسیر تحول و تعالی همراهی کنند.

بابایی با اشاره به دوران تحول و تعالی قضایی اظهار کرد: از اقدامات اخیری که در مسیر تحول گرایی صورت گرفته است می‌توان به بانک اطلاعات جامع خودرو، امضای الکترونیک ثبت تاسیس و تغییرات شرکت‌ها، برون سپاری خدمات ثبت شرکت‌ها به دفاتر اسناد رسمی و بسیاری خدمات دیگر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در دوران تحول و تعالی سازمان، هدف رضایتمندی مراجعین و کاهش مراجعات مردمی است افزود: توقع ما از مدیران این است که در این مسیر با برنامه حرکت کنند و ضمن نظارت دقیق و هوشمندانه بر عملکرد مجموعه‌های تحت نظر خود در مسیر مبارزه با فساد قدم بردارند.

بابایی با اشاره به آرشیو و داده آمایی پرونده‌های ثبتی بیان کرد: با این اقدام گردش فیزیکی پرونده در واحد‌های ثبتی حذف شده که این کار علاوه بر کاهش فساد باعث تسریع و تسهیل در کار نیز می‌شود.

معاون رییس قوه قضاییه بر استقرار میز خدمت در تمام واحد‌های ثبتی کشور در راستای تکریم متقاضیان تاکید و اظهار کرد: در کنار هوشمندسازی و طراحی سامانه‌های متعدد ثبتی با هدف کاهش مراجعات مردمی، اطلاع رسانی به مردم را امری ضروری دانست.

وی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خود را برای یک تحول عظیم دیجیتالی در تمامی عرصه‌ها و فرآیند‌ها آماده می‌کند و به زودی شاهد یک ثبت هوشمند و مدرن خواهیم بود.

بابایی با بیان اینکه علی رغم کاستی‌ها در صدور اسناد منابع طبیعی، با تلاش مدیران و کارکنان تلاشگر برای ۱۲۰ میلیون هکتار از عرصه‌های ملی سند صادر شده است، افزود: این سازمان با وجود ۶۰۰ واحد ثبتی در سراسر کشور دارای عملکرد مطلوبی در حوزه خدمات رسانی به مردم است.

معاون رییس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد که حضور هاشمی به عنوان فردی نخبه و دارای پتانسیل علمی بالا در سمت معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باعث ظهور انقلاب دیجیتال در فاصله زمانی کوتاه در این سازمان خواهد شد.

در ادامه معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی گفت: در راستای منویات رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با هدف هوشمندسازی فرآیند‌های ثبتی می‌طلبد فرآیند‌های ثبتی بازنگری شده و با نگاهی تحول گرا شاهد کاهش مراجعات مردمی و افزایش بهره وری باشیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه به موازات پیاده سازی خدمات در بستر الکترونیک، تامین امنیت سامانه‌ها و داده‌ها در این کار بسیار حائز اهمیت می‌باشد افزود: سامانه‌های مالکیت معنوی، ثبت شرکتها، کاداستر و دیگر سامانه‌های ثبتی نیازمند بازنگری هستند.

در انتها در حکمی از سوی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سید ستار هاشمی به سمت معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منصوب شد.

هاشمی متولد ۱۳۵۵ در شهر یاسوج و استاد دانشگاه شیراز بوده است. او از سال ۹۲ تاکنون سمت‌های معاون فن آوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور، عضو شورای راهبردی توسعه مدیریت سازمان فناوری اطلاعات کشور، رییس کمیته تخصصی ساختار و معماری سازمانی شرکت ارتباطات زیر ساخت، عضو کمیته تخصصی توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور، عضو کمیته راهبردی امنیت اطلاعات شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور، عضو کمیته دولت الکترونیک و هوشمند سازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر کل نوسازی و تحول اداری شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور، دبیر کار گروه توسعه دولت الکترونیک استان فارس، مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، رییس دانشکده آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز و رییس بخش کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز را بر عهده داشته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *