سفر با سینمایی‌های انقلابی در روز پیروزی انقلاب

۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶:۵۲
کد خبر: ۷۹۵۶۱۲
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شنا در زمستان»، «شکار»، «بنی آدم اعضای یکدیگرند»، «تشریفات»، «پیشواز»، «دوستان ابدی»، «مدرک جرم»، «ماندلا در راه آزادی»، «متین بانو»، «نفس» پنج‌شنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه مصادف با سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

- فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شنا در زمستان»، «شکار»، «بنی آدم اعضای یکدیگرند»، «تشریفات»، «پیشواز»، «دوستان ابدی»، «مدرک جرم»، «ماندلا در راه آزادی»، «هر وقت بخوام کوتاه میام»، «بازی سیاست»، «امکان مینا»، «بچه‌های محله گل ها»، «پاستاریونی»، «شبکه»، «مهران»، «یک پلیس و نصفی»، «سازمان آلوده»، «همه برای یکی»، «لیلی با من است»، «ستاره‌های خوشبختی من»، «میهمانی خصوصی»، «اسب بالدار»، «هلاهل»، «تاراج»، «بنیامین»، «شهر موش‌ها»، «جستجو»، «روزی روزگاری شاه آباد»، «ادی عقاب آسمان ها»، «صنوبر»، «یحیی»، «متین بانو»، «نفس» پنج‌شنبه و جمعه ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه مصادف با سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

**** شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «شنا در زمستان» به کارگردانی «محمد کاسبی»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: علی مرتضایی نسب از معلمین آموزش و پرورش جهت تدریس به یکی از مدارس محروم کشور منتقل می‌شود. او با مشاهده وضع مالی مردم و جهل و فقر حاکم بر آن‌ها درصدد کمک به مردم و از جمله شاگردانش بر می‌آید. دلسوزی مرتضایی نسب در مقابل دانش آموزان و رفتار خشن ناظم نسبت به بچه‌ها آن‌ها را رو در روی یکدیگر قرار می‌دهد. گرایش دانش آموزان به معلم خود و علاقه آن‌ها نسبت به مرتضایی نسب باعث کینه و حسادت ناظم شده و ...

مجید مجیدی، یحیی دیوانی، مسعود رحمانی، داوود قنبری و امیر کوت آبادی در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «شکار» به کارگردانی «مجید جوانمرد»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۰۲:۱۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: احمد با یک کامیون حامل گوشت به سمت پایتخت در حرکت است. او عجله دارد تا قبل از زایمان همسرش محموله را تحویل بدهد و به زادگاهش بازگردد. در یکی از شهر‌های بین راه توقف می‌کند و همان لحظه انفجاری در میدان شهر رخ می‌دهد و مجسمه‌ای که قرار بوده روز بعد پرده برداری شود منهدم می‌شود. احمد به سرعت از محل می‌گریزد. مأموران امنیتی به او مظنون می‌شوند و پس از آزادی، در راه بازگشت با جوانی به نام مصطفی همراه می‌شود که به تازگی از زندان آزاد شده است. مأموران جاده را بسته‌اند. مصطفی که مشغول رانندگی است. کامیون را از میان آن‌ها عبور می‌دهد که ...

پرویز پرستویی، زنده یاد خسرو شکیبایی، عنایت بخشی، علی آقاجانیان، مرحومه مهری ودادیان، منیژه سلیمی، نقی سیف جمالی و مرحوم نعمت‌الله گرجی در فیلم سینمایی «شکار» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «بنی آدم اعضای یکدیگرند» به کارگردانی «خسرو معصومی»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۷:۲۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم درباره همسر سرایدار مدرسه است که بیمار بوده و نیاز به عمل جراحی دارد. دو پسربچه به نام‌های قاسم و مهران تصمیم دارند برای عمل جراحی او پول جمع کنند. اما شهربانی تصور می‌کند این کار در راستای مقاصد سیاسی است و ...

حسین محجوب، جمشید جهانزاده، جمال اجلالی، سیامک اطلسی و ناصر آقایی در فیلم سینمایی «بنی آدم اعضای یکدیگرند» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «تشریفات» به کارگردانی «مهدی فخیم زاده»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۰۱:۰۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم درباره جوانی مشهور به حسن مطرب است که برای دزدی وارد خانه‌ای می‌شود. در خانه مجاور روحانی‌ای به نام توحید با موعظه‌های خود گروهی از اهالی محل را بر ضد نظام سلطنتی می‌شوراند. پلیس امنیتی برای دستگیری توحید به محله هجوم می‌آورد. در این میان حسن نیز بازداشت می‌شود و در زندان به دلیل شباهت به روحانی شکنجه می‌شود. بازجو پی می‌برد که او توحید نیست، با وعده و وعید او را به هیت توحید درمی‌آورند و در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت می‌دهند که ...

مهدی فخیم زاده، احمد هاشمی، علی شعاعی و مهوش صبرکن در فیلم سینمایی «تشریفات» ایفای نقش کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «پیشواز» به کارگردانی «سعید ابراهیمی فر»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۷:۲۵ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم در مورد پدری است که به همراه همسر و پسر نوجوانش به محل تولدش که روستایی در اطراف کاشان است سفر می‌کند. او در خلال سفر، برای پسرش از خاطراتی از دوران کودکیش در روستا، که مصادف با روز‌های انقلاب و بهمن ۱۳۵۷ است تعریف می‌کند. بهادر خان، مرد زورگو و بدجنسی است که بسیاری از زنان و بچه‌های روستا را، در کارگاه قالی بافیش به کار گرفته و به هر بهانه‌ای از دادن حق و حقوق آن‌ها امتناع می‌ورزد. از سوی دیگر سید مهدی واعظ روستا، که در حسینیه حرف‌هایی بر خلاف نظام شاهنشاهی و ظلم و ستم آن‌ها زده، توسط ساواک دستگیر شده و حسینیه نیز پلمپ شده است و.

جعفر دهقان، مینا نوروزی و اسماعیل سلطانیان در این فیلم بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی جدید «دوستان ابدی» به کارگردانی «سانگ هیو یوک»، شنبه ۱۶ بهمن ماه ساعت ۰۰:۱۵ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی شین‌ها کیان، وانگ سو لی و‌ای سوم؛ داستان دو دوست به نام سه‌ها و دون گو است که یکی دچار معلولیت فیزیکی است و دیگری دچار ناتوانی ذهنی. آن‌ها بعد از مرگ مربی آسایشگاهی که در آن زندگی می‌کنند، تهدید به جدا شدن از هم می‌شوند، برای همین تصمیم می‌گیرند تا با کمک هم خانه خریده و زندگی مستقلی را شروع کنند. دون گو که ناتوان ذهنی است به ورزش شنا علاقمند است و به پشتوانه سه‌ها موفق می‌شود تا خود را برای مسابقات شنا آماده کند. می‌هیون زن جوانی است که در ابتدا به عنوان کارشناس و مشاور ورزشی و به درخواست سه‌ها سعی دارد دونگ گو را برای شرکت در مسابقات ورزشی شنا هدایت کند و از سوی دیگر آن‌ها را کمک می‌کند تا بتوانند بر مشکلات زندگی غلبه کنند. در این میان ...

**************************************************

**** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «مدرک جرم» به کارگردانی «منوچهر حقانی پرست»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: پیش از انقلاب هنگام بازدید نخست‌وزیر از شهرداری، عده‌ای از کارمندان با وی عکس یادگاری انداخته‌اند. پس از انقلاب عده‌ای زمین خوار و دلال، که به عکس مزبور دست یافته‌اند یکی از کارمندان به نام نعمت خادم زاده را تهدید می‌کنند تا درمعامله غیرقانونی زمین به آنان کمک کند و گرنه آنان عکس را در اختیار هیئت پاکسازی قرار خواهند داد. خادم زاده، که لحظه به لحظه اخبار اعدام منسوبان رژیم گذشته را از رادیو و گوشه و کنار دنبال می‌کند مدتی پنهان می‌شود تا سرانجام به پیشنهاد همسرش با نوشتن نامه‌ای به دادستانی ماجرا را شرح می‌دهد. اما ...

ماشاءاله افراشته، زنده یاد مرتضی احمدی، معصومه تقی‌پور، عنایت بخشی و زنده یاد حمیده خیرآبادی در فیلم سینمایی «مدرک جرم» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «ماندلا در راه آزادی» به کارگردانی «جاستین چادویک»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ادریس البا، نائومی هریس و تری فتو خواهید دید: ماندلا در قبیله خوسا به دنیا آمده و رشد می‌کند. پس از سال‌های کودکی او که دانش‌آموز خوبی است، رشته حقوق را در دانشگاه انتخاب کرده و وکیل می‌شود. او به همراه دوستانش والتر و کتی حزبی تشکیل می‌دهند تا برعلیه ظلم و ستم سفید‌ها مبارزه کنند. همسرش که از این شورش‌ها می‌ترسد به همراه پسرش، ماندلا را ترک می‌کند.

**************************************************

فیلم سینمایی «هر وقت بخوام کوتاه میام» به کارگردانی «سیدنی سیبیلیا»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی ادواردو لئو، استفانو فرسی، والریو اپریا و لیبرو د رینتسو؛ درباره تعدادی دانشمند ایتالیایی است که در یک شرکت تولید مواد دارویی فعالیت دارند. آن‌ها به تکنولوژی تولید ماده‌ای دارویی دست پیدا می‌کنند که هنوز در ایتالیا ممنوع است. آن‌ها دستگیر شده و به زندان فرستاده می‌شوند. در زندان بعد از ۳ سال در می‌یابند که شخصی قصد دارد با استفاده از ماده تولیدی آن‌ها نوعی گاز خردل تولید کند و اقدام به حمله تروریستی به افراد غیر نظامی استفاده کند. آن‌ها در زندان با تشکیل یک تیم نقشه فرار و مقابله با مرد خبیث را می‌کشند و ...

**************************************************

**** شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «بازی سیاست» به کارگردانی «دوگ لیمن»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم با بازی نائومی واتس، سونیا دیویسون و شان پن؛ بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده که در طی آن یک زن که جاسوس سازمان سیا است مامور می‌شود تا از طریق همسر خود به اطلاعاتی راجع به خرید‌های تسلیحاتی عراق در مورد برنامه اتمی این کشور دست پیدا کند. این زن متوجه ناتوانی عراق در ساخت سلاح هسته‌ای و شیمیایی می‌شود و نتایج تحقیق خود را به اطلاع دولت می‌رساند. اما دولت بوش در اقدامی تعجب برانگیز به عراق حمله می‌کند. همسر زن برای رسوا کردن دولت اطلاعات خود را در روزنامه‌ها منتشر می‌کند، اما دولت با تهدید آن دو، زن را از کار خود برکنار می‌کند و هویت او را به عنوان یک جاسوس در رسانه‌ها منتشر می‌کند. همسر زن سعی در برپایی دادگاهی دارد که در آن حقانیت خود و همسرش را به اثبات برساند که ...

**************************************************

فیلم سینمایی «امکان مینا» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

فیلم «امکان مینا» در دهه ۶۰ و دوران انقلاب اتفاق می‌افتد و ماجرای زن و شوهری را در روز‌های موشک باران تهران روایت می‌کند. شوهر به نام مهران خبرنگار یک روزنامه است و به کارش متعهد است. زن به نام مینا جاسوس سازمان مجاهدین خلق است. مینا خبر‌ها و اطلاعات محرمانه شوهرش را به سازمان مجاهدین می‌رساند که ...

میلاد کی مرام، مینا ساداتی، شاهرخ فروتنیان و سیامک صفری در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه پنج سیما

فیلم تلویزیونی «بچه‌های محله گل ها» به کارگردانی «داریوش ربیعی»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: در سال ۱۳۵۷ برادر بزرگ‌تر عارف که از فعالان انقلابی است از بردن برادر کوچکش عارف برای تظاهرات، شعارنویسی و جلسات و فعالیت‌های انقلابی خودداری می‌کند. عارف به اتفاق دیگر دوستان و هم‌کلاسی‌هایش تصمیم می‌گیرد، خود به نحوی این فعالیت‌ها را انجام دهد شبانه اسپری رنگ تهیه می‌کنند و سرتاسر محله را به کمک دوستانش شعارنویسی می‌کنند. مامورین و فرماندهان کلانتری به‌دنبال افراد بزرگ تری هستند که آن‌ها را دستگیر کنند. آن‌ها کار‌هایی می‌کنند که حتی بزرگ تر‌ها از انجام آن وحشت دارند و مامورین هیچ‌گونه شکی به آن‌ها نمی‌کنند. در ادامه یکی از مامورین با پیگیری متوجه آن‌ها می‌شود و پس از شناسائی، فرزند خود را نیز در بین آن‌ها می‌بیند...!

در این فیلم تلویزیونی، مهدی فقیه، فرحناز منافی‌ظاهر، محرم رزاقی و مرتضی ذوالفقاری نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «پاستاریونی» به کارگردانی «سهیل موفق»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم داستان رامین راستین است که سال هاست همسرش ترنج را از دست داده و یک رستوران به همین نام دارد به خاطر فعالیت‌های یک رستوران بزرگ به نام پاستا دا پیتزا که خانم خنجری و همسرش تورج آنجا را اداره می‌کنند رونق خود را از دست داده است و ورشکست شده و می‌خواهد به زودی آنجا را تخلیه کند. خانم خنجری یک پسر کوچک به نام کامی دارد که بسیار بچه ناراحتی است و همه پرستارانش به سرعت از دست او خسته می‌شوند و رامین هم یک پسر به نام هوشان دارد که از زمان فوت همسرش نزد پدربزرگش در اصفهان بزرگ شده و در بریانی متعلق به او کار کرده است و بسیار پسر باهوش و زرنگی است او وقتی به رستوران پدرش وارد می‌شود و می‌بیند که می‌خواهد تعطیل شود سعی خود را می‌کند تا آنجا را سرپا نگهدارد، ولی رامین به شدت مخالف است و می‌گوید می‌خواهد به رستوران دوستش به شمال برود و کار کند و...

سام درخشانی، بهاره رهنما، گوهر خیر اندیش، مهدی باقربیگی و کمند امیرسلیمانی در فیلم سینمایی «پاستاریونی» بازی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه نمایش

فیلم سینمایی «شبکه» به کارگردانی «سیدنی لومت»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.
داستان این فیلم با بازی فی داناوی، ویلیام هولدن، پیتر فینچ و رابرت دووال؛ در مورد تسلط بی‌حد و مرز تلویزیون بر زندگی مردم آمریکاست و این که مدیران کمپانی‌های صاحبان این شبکه‌ها حاضرند هر کاری انجام دهند تا بیننده بیشتر و در نتیجه سود بیشتری داشته باشند.

**************************************************
فیلم سینمایی «مهران» به کارگردانی «رقیه توکلی»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
داستان فیلم «مهران» در تابستان سال ۶۵ می‌گذرد. شهر مهران اشغال شده و یک خانواده کُرد جنگ‌زده وارد شهر یزد می‌شوند. پسربچه ۱۲ ساله یزدی با نام مهران، میزبان این خانواده است...

سجاد اسماعیلی، باسط رضایی، امیررضا وزیری، محمد مهدی میرحسینی، معصومه قاسمی‌پور، شیما میرعربشاهی و فاطمه مجیبیان در فیلم تلویزیونی «مهران» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «یک پلیس و نصفی» به کارگردانی «جاناتان آ روزنبام»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی لو دیاموند فیلیپس، لولو ویلسون و جنت کیدر آمده است: کارینا یک دختر ۱۲ ساله مدرسه‌ای است که مدام نقش پلیس‌ها را در مدرسه دارد و دوست دارد که پلیس باشد او با کاراگاه سیمونز آشنا می‌شود و سعی می‌کند که به او کمک کند. ولی کاراگاه سیمونز از او می‌خواهد که در کارهایش دخالت نکند و بار‌ها او را از این کار منع می‌کند. ولی همیشه سر وکله کارینا پیدا می‌شود. کارگاه سیمونز و کارینا یک کارخانه خارج از شهر پر از پهباد‌های خرابکار پیدا می‌کنند و با اینکه کاراگاه سیمونز از طرف رئیس پلیس معلق شده است نشان و اسلحه اش به او برمی گردد. با تلاش و زحمات کاراگاه سیمونز بالاخره یک نفر را دستگیر می‌کنند، ولی او تبهکار نیست و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «سازمان آلوده» به کارگردانی «ریچارد دانر»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

داستان این فیلم با مل گیبسون و جولیا رابرتز؛ درباره جری فلچر، راننده تاکسی نیویورکی است که کارش شده کشف توطئه‌هایی که در سطح کشور و دنیا در حال جریان است. یک روز جری ربوده می‌شود و حالا او اطمینان پیدا می‌کند که یکی از توطئه‌هایی که کشف کرده باید درست و واقعی بوده باشد...

**************************************************
فیلم سینمایی «همه برای یکی» به کارگردانی «کُنگ شِنگ»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی لی چِن، کی کوئی و گی گوئو خواهیم دید: یک راننده تاکسی روز خود را با بدشانسی شروع کرده و نمی‌خواهد آن روز را کار کند. یک زن در حال زایمان را با ویراژ دادن به بیمارستان برده و پلیس گواهی نامه او را توقیف کرده، نامزدش هم با او بحث کرده که مادرش با ازدواج آن‌ها مخالفت کرده است. در این حال پدر و مادری که کودک یک ساله‌ای به نام دودو دارند و اسخوان در گلویش گیر کرده سوار ماشین او می‌شوند و از او می‌خواهند آن‌ها را به بیمارستانی در ۱۵۰ کیلومتری آنجا برساند. نه راننده نه پدر مادر بچه مسیر را نمی‌دانند. آن‌ها با یک برنامه رادیویی مربوط به اعلام وضعیت ترافیک تماس می‌گیرند و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «لیلی با من است» به کارگردانی «کمال تبریزی»، پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهیم دید: صادق مشکینی فیلمبردار تلویزیون که خیلی از جبهه و جنگ می‌ترسد برای این که بتواند از صندوق قرض الحسنه صدا و سیما وام بگیرد تا خانه نیمه ساخته اش را تکمیل کند، باید برای فیلمبرداری فیلمی مستند از اسرای عراقی به منطقه جنگی برود. او برای اینکه پایش به جبهه و منطقه جنگی و خط مقدم نرسد حوادث جالبی رقم می‌زند ...
پرویز پرستویی، محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان، مهدی فقیه، هدایت الله نوید و حسین معلومی در فیلم سینمایی «لیلی با من است» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «ستاره‌های خوشبختی من» به کارگردانی «سامو هونگ»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱ بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جکی چان، سامو هونگ و یوئن بیائو آمده است: ماسلز پلیس ویژه هنگ کنگ در پی دستگیری باند تبهکاری معروف به مترسک‌ها در ژاپن دچار مشکل می‌شود. او از والتر رئیس پلیس می‌خواهد تا تی پات دوست قدیمی که البته خلافکاری خوش قلب است را برای کمکش به ژاپن بفرستد. تی پات به همراه چند تن از دوستان ناجورش به ژاپن می‌اید و ...

**************************************************
فیلم سینمایی «میهمانی خصوصی» به کارگردانی «حسن هدایت»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهیم دید: پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ سه محکوم سیاسی عضو حزب تودة ایران و یک محکوم عادی، هنگام انتقال به زندان می‌گریزند و به خانة یکی از اعضای وزارت امور خارجه، که میهمانی‌ای در آن برگزار است، هجوم می‌برند و همه را به گروگان می‌گیرند. قرار می‌شود میهمانان به حکم قرعه دو تن را از میان خود انتخاب کنند تا محکومان فراری به پشتوانة آن دو از کشور خارج شوند. در این فاصله در جمع میهمانان و محکومان اختلاف می‌افتد. نظامیان به خانه یورش می‌برند و ...
زنده یاد پرویز پورحسینی، زنده یاد هادی اسلامی، توران مهرزاد، میترا قمصری، سهیلا ریاحی، محمد برسوزیان، اصغر زمانی، زنده یاد منوچهر حامدی، خسرو دستگیر و زنده یاد کیومرث ملک مطیعی در فیلم سینمایی «میهمانی خصوصی» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «اسب بالدار» به کارگردانی «هان هان»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۵ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

این فیلم با بازی بن ژانگ، جانی هانگ و تنگ شن؛ درباره یک راننده کهنه‌کار به نام ژانگ چی است که به جرم شرکت در مسابقات اتومبیل رانی غیرقانونی گواهینامه‎‌اش به حالت تعلیق درآمده است تصمیم می‌گیرد که مجددا در پیست مسابقات اتومبیلرانی حضور پیدا کند. البته در شرایط کنونی او هیچ یک از ملزومات شرکت در این رقابت‌ها را در اختیار ندارد و...

**************************************************
فیلم سینمایی «هلاهل» به کارگردانی «راندپ جیها»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۷ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی بارون سوبتی، ساچین خدکار، سنیا بانسال و آرچیت شارما خواهید دید: یک دختر جوان به نام آرچانا که دانشجوی رشتۀ پزشکی است، به قتل می‌رسد و گزارش پزشکی بر خودکشی او دلالت دارد. اما پدر دخترک که شیو شارما نام دارد و خود نیز پزشک است، به غلط بودن گزارش پی می‌برد. او متوجه می‌شود که دست اندرکاران دانشگاه و پلیس محلی نیز در این قتل مشکوک دست دارند. هیچ کس با او همکاری نمی‌کند، مگر پلیس جوانی به نام یوسف که خود اهل رشوه گرفتن است. تنها سرنخ، پسر دانشجویی است که آشیش نام دارد و هیچ کس از محل اختفای او آگاه نیست. یوسف با شیو به دنبال سر نخ‌ها هستند و بیشتر با یکدیگر آشنا می‌شوند؛ تا آنجا که متوجه می‌شوند ابعاد این پرونده بسیار وسیع است و تا به حال عدة زیادی به خاطر آن کشته شده و مرگشان، خودکشی اعلام شده است! آشیش نیز که معتاد است و آرچانا در شب مرگش به دنبال او می‌دویده، کشته می‌شود. گروه تبهکاران به دنبال فلشی هستند که ...

**************************************************
فیلم سینمایی «تاراج» به کارگردانی «ایرج قادری»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: زینال بندری ـ قاچاقچی سابقه دار تریاک ـ توسط ستوان احمد، رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر، دستگیر و روانه زندان می‌شود. اما با پرداخت رشوه محکومیت خود را به حبس تقلیل می‌دهد و پس از یک سال به دلیل خوش رفتاری آزاد می‌شود. بار دوم که به زندان می‌افتد تصمیم می‌گیرد ستوان احمد را در دستگیری قاچاقچیان یاری دهد. او با کمک احمد شبکه توزیع تریاک را متفرق می‌کند. دوستی گرمی بین احمد و زینال برقرار می‌شود، اما ...
بهزاد جوانبخش و جمشید هاشم پور در فیلم سینمایی «تاراج» نقش‌آفرینی کرده اند.

**************************************************

**** شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «بنیامین» به کارگردانی «محسن عنایتی»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

انیمیشن «بنیامین» داستان کودکی به نام بنیامین است که همراه مادرش در مصر زندگی می‌کنند. مادر او توسط نیرو‌های فرعون اسیر می‌شود. حال بنیامین و آشر دوست بامزه، اما دست و پا چلفتی اش، باید دنبال راهی باشند تا مادر بنیامین را آزاد کنند. این دو تا بچه شجاع سفری را شروع می‌کنند که کلی ماجرا برایشان ایجاد می‌کند که ...

**************************************************
فیلم سینمایی جدید «شهر موش‌ها» به کارگردانی «مرضیه برومند و محمدعلی طالبی»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: به اهالی شهر موش‌ها خبر می‌رسد که گربه‌ی سیاه تا نزدیک شهر آمده و باید شهر را تخلیه کنند. پدر و مادر‌ها از مسیر کوتاه و سخت به سمت شهر جدید موش‌ها می‌روند تا شهر را برای حضور بچه‌ها آماده کنند و بچه‌ها به همراه آقا معلم و آشپز باشی از مسیر طولانی‌تر که ...

**************************************************

**** شبکه امید

فیلم تلویزیونی «جستجو» به کارگردانی «خسرو ملکان»، چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.
این فیلم درباره مبارزه تعدادی نوجوان با حکومت پهلوی است در حالی که پدر یکی از آن‌ها از ماموران ساواک می‌باشد ...
کاظم افرندنیا، احمدرضا اسعدی، عنایت‌الله بخشی، زنده یاد منوچهر حامدی و مصطفی طاری در فیلم تلویزیونی «جستجو» بازی کرده اند.

**************************************************
فیلم تلویزیونی «روزی روزگاری شاه آباد» به کارگردانی «احمد دیری»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

فیلم «روزی روزگاری شاه آباد» داستان شخصی به نام علی است. او یک مبارز است که برای مسابقات فوتبال تدارکاتی به مکانی به نام شاه آباد تبعید می‌شود و در این میان اتفاتی نیز برای او رخ می‌دهد.

بابک انصاری، جمشید جهانزاده، فرج الله گلسفیدی، احمدرضا سعدی و فریبا طالبی در فیلم تلویزیونی «روزی روزگاری شاه آباد» بازی کرده اند.

**************************************************
فیلم سینمایی «ادی عقاب آسمان ها» به کارگردانی «دکستر فلیچر»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی تارون اگیرتون، هاگ جکمن و تام کاستلو خواهید دید: ادی پسر خردسالی است که علی رغم مشکلی در مفصل زانو، رویای قهرمانی در المپیک را در سر می‌پرورد. او که کودکی بسیار بازیگوش است سعی می‌کند تا به تمرین ورزش‌های المپیکی مثل دو و میدانی بپردازد، ولی هر بار مشکلی برای خانواده پیش می‌آورد. بعد از اتمام دبیرستان ادی در می‌یابد که علاقه او به ورزش‌های زمستانی بسیار زیاد است و برای همین به تیم اسکی انگلستان می‌پیوندد، ولی رییس فدراسیون ورزش‌های زمستانی او را فاقد شرایط لازم برای عضویت در تیم می‌بیند و او را از لیست ورزشکاران المپیک خارج می‌کند. «ادی» که بسیار ناراحت شده تسلیم نمی‌شود و به رشته پرش با اسکی را بر می‌گزیند و برای تمرین به آلمان می‌رود و ...

**************************************************

**** شبکه افق

فیلم تلویزیونی «صنوبر» به کارگردانی «مجتبی راعی»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۸ از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره دوران نوجوانی و حدود ۱۳ سالگی حضرت امام (ره) است. در آن سال‌ها که به زمان بعد از انقلاب مشروطیت و قبل از کودتای رضاخان برمی‌گردد، شرایط سختی بر زندگی مردم حاکم می‌شود و ناامنی کشور را فرا می‌گیرد.

حسین محجوب، پریوش نظریه، محمود پاک نیت، زهرا سعیدی و امیر قهرمان‌زاده بازیگران این فیلم هستند.

**************************************************

**** شبکه شما

درباره فیلم تلویزیونی «یحیی» به کارگردانی «مهرداد یزدانی»، پنج‌شنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.
این فیلم درباره یحیی کودک یتیم و فقیری است که در کنار تحصیل و کسب علم و دانش به مادر خود در کار بافتن قالی کمک می‌کند و این موضوع به افت تحصیلی او منجر شده است. روزی یحیی برای جبران این ضعف درسی تصمیم می‌گیرد که سر جلسه امتحان ورقه اش را به معلم تحویل ندهد و برای یافتن پاسخ سوالات امتحان و به دست آوردن رتبه بهتر به صورت پنهانی وارد خانه معلم خود بشود و ...
اسماعیل موحدی، اسماعیل معینی، هوشنگ حریرچیان و سپیده مظاهری در فیلم تلویزیونی «یحیی» ایفای نقش کرده‌اند.

**************************************************
فیلم تلویزیونی جدید «متین بانو» به کارگردانی «محمد رسولی»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: در آستانه انقلاب اسلامی مصادف با ایام محرم علی سحرخیز به روستایی در قزوین تبعید می‌شود و دنبال پهلوان از اهالی روستا می‌گردد تا در خانه او ساکن شود، پهلوان مریض است و کارهایش به عهده متین بانو دختر اوست، متین بانو به دنبال دکتر برای پدرش به خانه خان می‌رود. اما خان که طرفدار نظام طاغوت است نمی‌گذارد دکتر بر بالین پهلوان برود. متین بانو متوجه می‌شود علی سحرخیز یک روحانی مبارز است که خلع لباس شده است، و همین موضوع باعث ارادت بیشتر مردم روستا به او می‌شود و با همکاری روحانی روستا شروع به فعالیت‌های انقلابی می‌کنند. متین بانو که دختری شجاع است و قالیبافی ماهر، با آن‌ها همکاری می‌کند، ساواک برای کنترل اوضاع نیرویی به روستا اعزام می‌کند و ...
مهدی امینی خواه، آیسان والی، فرج الله گل سفیدی، فاضل قناد، علی سوهانی و بابک نوری در فیلم تلویزیونی «متین بانو» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

**** شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی «نرگس آبیار»، جمعه ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: بهار دختر بچه‌ای است که به همراه پدر، دو برادر، یک خواهر و همسر پدربزرگش در منطقه‌ای حاشیه‌ای و سال‌های دهه آخر دهه ۵۰ و اول دهه ۶۰ زندگی می‌کند. بهار درس‌خوان، خیالاتی و خوش سر و زبان است و داستان ساده و شیرینی از زندگی خود را تعریف می‌کند و با این داستان‌ها تاریخ عامه مردم روایت می‌شود. بهار در سال‌های جنگ، روزی که در خانه تنها بوده در بمباران کشته می‌شود و تمام تخیلات و دنیای زیبایش به پایان می‌رسد.

مهران احمدی، پانته‌آ پناهی‌ها، شبنم مقدمی و جمشید هاشم‌پور بازیگران این فیلم هستند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *