نقش رسانه در پیشبرد فرایند توسعه

۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱:۴۲
کد خبر: ۷۹۳۹۰۳
رسانه‌ها می‌توانند ابعاد مختلف تغییرات را برای مردم به‌صورت واضح بیان کنند و با اطمینان‌بخشی به مردم از همراهی و حمایت آن‌ها برخوردار شوند.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: فرض کنید سرپرست یک خانواده بخواهد در خانه‌اش تغییر و تحولی ایجاد کند. او پیش از هر کاری باید همسر و فرزندانش را نسبت به تغییرات و انجام آن قانع کند. در حکومت‌داری هم بدون همکاری و همیاری مردم، رسیدن به هدف، سخت و حتی غیرممکن است.

بنابراین پیش از اجرای یک طرح کلان کشوری باید مردم نسبت به لزوم آن طرح قانع شده باشند؛ چراکه بدون آن‌ها نه‌تنها طرح اجرا نمی‌شود بلکه ممکن است منجر به بحران‌های بزرگی شود. بهترین راه برای قانع کردن مردم و درنتیجه همراهی آن‌ها استفاده از رسانه‌هاست.

بنابراین هر طرح اجرایی در کشور باید پیوست رسانه‌ای داشته باشد و قبل از اجرای کامل پیوست، از عملیاتی کردن طرح اصلی خودداری شود. به‌عنوان مثال در ماجرای گرانی بنزین، کم‌توجهی به این مورد باعث شد مردم صبح از خواب بیدار شوند و با یک تغییر بزرگ روبرو شوند. مردم شگفت‌زده، عکس‌العمل‌های متفاوت و غیرقابل پیش‌بینی را از خود نشان دادند. بی‌تردید عواقب این بحران تا سال‌ها گریبان جامعه را رها نخواهد کرد. بنابراین باید به پیوست رسانه‌ای به‌عنوان یک ضرورت برای پیشبرد فرایند توسعه توجه ویژه داشت.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/02/3439668_929.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *