توقیف خاور به علت جابجایی بار نامتعارف و خطرناک در آزادگان

۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱:۰۱
کد خبر: ۷۹۳۱۴۵
سرهنگ علی همه خانی از توقف یک دستگاه خاور به علت حمل و جابجایی نخاله‌های خطرناک و نامتعارف در بزرگراه آزادگان توسط تیم گشتی بزرگراه خبر داد.
- به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب اظهار کرد: یک دستگاه خاور که در حال تردد خطرناک و حادثه آفرین با بار نامتعارف و سنگین نخاله در محدوده بزرگراه آزادگان بود توسط تیم گشتی بزرگراه متوقف گردید.

وی گفت: با وزش کوچکترین باد گرد و خاکی که از روی بار این خاور در حال حرکت بود به هوا پرتاب می‌شد و به داخل اطاق خودرو‌ها رفته و بر چشم رانندگان می‌نشست که می‌توانست به تنهایی باعث ایجاد حوادث ناگوار به دلیل دید ناکافی رانندگان گردد.

وی افزود: تنها تخلف این خاور حمل بار نامتعارف نبود بلکه این راننده نه تنها اینکه فاقد مدارک در حین رانندگی بود بلکه اقدام به پوشش پلاک با گل و لای کرده و با این اوضاع در حال تردد ناایمن و خطرآفرین در این محدوده بود که با رویت تیم گشتی پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ متوقف و از ادامه حرکت آن جلوگیری و مورد اعمال قانون قرار گرفت.
 
بیشتر بخوانید:

سرهنگ همه خانی گفت: نقل و انتقال و حمل اینچنین بار‌های خطرناک و غیر قابل مهار آن هم در آن وضعیت و در بزرگراهی که خودرو‌های بیشتری در حال تردد هستند و اگر خدای ناکرده با وسیله‌ای برخورد می‌کرد و یا بار آن بر روی خودرو‌های در حال حرکت می‌ریخت چه حادثه دردناکی به وقوع می‌پیوست و قطعا برای راننده دردسر ساز می‌شد که با حضور به موقع تیم گشتی و توقف این نیسان از بروز حادثه‌ای خطرناک جلوگیری شد.

وی از رانندگان وسایل نقلیه باری خواست همواره نسبت به مهار صحیح بار‌های خود اقدام کرده و همیشه طبق مقررات حمل بار و با توجه به میزان ظرفیت خودروی خود و آنچه که مندرج در ظرفیت قانونی وسیله ثبت شده اقدام به جابجایی بار نمایند چرا که اگر خدای ناکرده هر حادثه‌ای روی دهد مسئولیت با راننده وسیله نقلیه خواهد بود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *