نباید رانندگان تهرانی غافل گیر شوند

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳:۰۱
کد خبر: ۷۹۲۳۲۰
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اگر می‌خواهید در هوای برفی تصادف نکنید فاصله را با خودروی مقابل بیشتر حفظ کنید.
- به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ علی همه خانی اظهار داشت: با توجه به شروع بارش‌ها و نزولات آسمانی در سطح برخی از معابر پایتخت و استفاده بیشتر شهروندان از خودرو‌های شخصی رعایت چند نکته اساسی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه می‌شود که با به کارگیری آن‌ها از میزان بروز تصادافات میتوان تا حدود زیادی کاست و از غافل گیری در این شرایط جلوگیری کرد.

سرهنگ همه خانی گفت: نکته مهم رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نمایند و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

وی افزود: بارش باران احتمال برخورد و تصادفات خودرو‌ها را به‌علت لغزنده بودن سطح آسفالت و معابر چندین برابر می‌کند. به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می‌طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان می‌بایست فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند.
 
بیشتر بخوانید:

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت نکته مهم دیگر بازدید و رفع نقص سیستم‌هایی مانند تهویه و برف پاک کن قبل از شروع بارندگی هاست که این دو مورد در رانندگی مطلوب و دید مناسب می‌تواند بسیار اثرگذار بوده وکارکرد برف پاک کن می‌تواند باعث کاهش تصادفات گردد.

وی افزود: زنجیر چرخ را در صندوق خودرو فراموش نکنید و آمادگی آنرا داشته باشید که از آن‌ها به نحو مطلوب و به موقع استفاده کنید.
 

برچسب ها: پلیس راهور تصادف

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *