پرونده یک محکوم به قصاص در فارس پس از ۹ سال منتهی به سازش شد

۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹:۰۶
کد خبر: ۷۹۲۰۳۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئيس كل دادگستری استان فارس از بخشش كريمانه اوليای دم و رهايی محكوم به قصاص خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی، گفت: حدود ۹ سال پیش در شهرستان استهبان در پی بروز اختلاف ملکی بین دو تن درگیری و نزاع رخ داد که نهایتاً در این میان جوانی به قتل می‌رسد.

وی افزود: با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، نهایتاً رای بر محکومیت متهم به قصاص نفس، در یکی از شعب دادگاه‌های کیفری یک شیراز صادر شده است.

رئیس دادگستری فارس در ادامه اظهار کرد: پس از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف، با تدبیر رئیس، دادستان و اعضای شورای حل اختلاف استهبان، در یک کار گروهی و جهادی با دعوت از معتمدین محلی و برگزاری چندین جلسه در مدت ۳ سال، رضایت اولیای دم اخذ و این پرونده پس از ۹ سال منتهی به صلح و سازش شد.

وی با قدردانی از گذشت خانواده اولیای دم خاطر نشان کرد: در پرونده‌های قتل عمد که به صلح و سازش می‌انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آن‌ها دارد و تلاشی که برای تحقق این مهم می‌شود تقویت فرهنگ عفو و گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

رئیس دادگستری فارس، تصریح کرد: شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم می‌باشد که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده و بهره وری به عمل آید.

 


برچسب ها: قصاص استان فارس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *