ارسال پیامک برای ۳۵۰۰ راننده پر سرعت

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴:۰۱
کد خبر: ۷۹۱۷۶۲
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: فعالیت قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ ادامه دارد و برای رانندگان پر خطر پیامک ارسال می‌گردد.
- سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ضمن بیان ضرورت کار قرارگاه سرعت در شهر تهران گفت: با پیگیری‌هایی که صورت پذیرفت امسال نیز مجدد قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ کار خود را ادامه می‌دهد.

سرهنگ موسوی پور گفت: همکاران بنده در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ مسئولیت این کار را برعهده دارند و زیر نظر مستقیم رییس این مرکز، قرارگاه کنترل سرعت فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

وی بیان داشت: قانون گذار سرعت را به سه بخش تقسیم کرده است که بخشی از سرعت‌ها تا ۳۰ کیلومتر بیش‌تر از حد مجاز است و بخش دیگری ۳۰ کیلومتر تا ۵۰ کیلومتر بالاتر از حد مجاز و بخش سوم نیز سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلوتر در ساعت می‌باشد.

وی گفت: قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ سرعت‌های بالاتر ۵۰ کیلومتر در ساعت را مورد بررسی و کنترل می‌نماید.
 
بیشتر بخوانید:

سرهنگ موسوی پور بیان داشت: دوربین ثبت تخلفات سرعت‌های غیر مجاز را ثبت می‌کنند و همکاران بنده با رصد سرعت‌هایی که بالای ۵۰ کیلومتر بالاتر از سرعت مجاز بوده را از طریق سامانه‌هایی که در دسترس داریم ثبت کرده و این تخلف از طریق پیامک برای مالکین ارسال می‌گردد.

وی گفت: برای بار اول و دوم حضور رانندگان متخلف در کلاس‌های آموزشی پلیس راهور لازم است و بحث توجیه و آموزش و اعمال قانون و پرداخت جرایم مطرح می‌شود و اگر این تخلفات به بار سوم برسد برابرماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی این تخلف اخلال در نظم محسوب شده و پرونده تحویل مقامات قضایی می‌گردد.

وی افزود: برای بیش از ۳۵۰۰ راننده از ابتدای سال جاری پیامک ارسال گردیده که امیدواریم با احترام به قانون و کاهش سرعت‌ها توسط رانندگان شاهد حوادث تلخ در سطح معابر شهر تهران نباشیم.
 

برچسب ها: پلیس راهور

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *