حضور وزارت نیرو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵:۵۳
کد خبر: ۷۹۱۲۹۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
وزارت نیرو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو که همزمان با یکصدمین سالگرد نقشه‌برداری و داده‌برداری مکانی کشور با شعار مهندسی ایرانی بسوی فرداها از ٣٠ دی‌ماه آغاز شده و امروز ٣ بهمن ١۴٠٠ به کار خود پایان می‌دهد، جدیدترین دستاورد‌های خود در این زمینه را به نمایش گذاشت.

- به نقل از پاون، وزارت نیرو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو که همزمان با یکصدمین سالگرد نقشه‌برداری و داده‌برداری مکانی کشور با شعار مهندسی ایرانی بسوی فرداها از ٣٠ دی‌ماه آغاز شده و امروز ٣ بهمن ١۴٠٠ به کار خود پایان می‌دهد، جدیدترین دستاورد‌های خود در این زمینه را به نمایش گذاشت.

در این نمایشگاه آخرین دستاورد‌ها و توانمندی‌ها شامل ۴۲ مجموعه تخصصی علوم مختلف ژئوماتیک و اطلاعات مکانی از قبیل نقشه‌برداری هوایی با هواپیما و پهپاد‌های مخصوص داده‌برداری، تکنیک‌های سه بعدی‌سازی شهری، GIS و سامانه‌های اطلاعات مکانی، ژئودزی و ژئودینامیک، فضایی و سنجش از دور، تجهیزات و سامانه‌های تعیین موقعیت مکانی و GNSS, آبنگاری و هیدروگرافی، هوش مصنوعی، حمل و نقل هوشمند، فناوری‌های دانش بنیان و علوم جغرافیایی به نمایش گذاشته شده است.

این رویداد مورد حمایت معنوی ۲۴ نهاد دولتی، سازمان، دانشگاه و انجمن قرارگرفته و با حضور نمایندگان چهار وزارتخانه از جمله وزارت نیرو، هفت دستگاه دولتی، پنج دانشگاه، ۲۴ شرکت دانش بنیان و مهندسی مشاور و دو اتحادیه به‌همراه برگزاری یک کارگاه آموزشی امروز به کار خود پایان می‌دهد. این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، مورد بازدید فعالان خصوصی، نهاد‌های دولتی، اساتید و دانشجویان و افراد علاقه‌مند به ارتقای جایگاه حوزه اطلاعات مکانی و جغرافیای کشور در دنیا و غرب آسیا و تبادل نظر تخصصی قرار گرفته است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و بین‌المللی، برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیاز‌های آنان، به‌روزرسانی دانش فنی و آشنایی با دستاورد‌های نوین صنعت، فرصت استعدادیابی و جذب دانش‌آموختگان و متخصصان جدید، شرکت در نشست‌های تجاری بین‌المللی با هیئت‌های خارجی مدعو، تعامل با شرکت‌های همکار جهت برون‌سپاری و امور پیمانکاری، فرصت جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت واحد صنعتی خود، شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنان و... بوده است.

بر اساس این گزارش، وزارت نیرو با مشارکت شرکت­‌های مادرتخصصی خود (آب و فاضلاب کشور، مدیریت منابع آب ایران و توانیر) به صورت فعال و چشمگیری در این نمایشگاه حضور دارد و به ارائه مهترین دستاورد‌ها در حوزه فناوری اطلاعات مکانی در بخش صنعت آب و برق می­‌پردازد.

در طول برگزاری این نمایشگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاءالدین آقاجانپور نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و همچنین امیر سرتیپ "مجید فخری" رییس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و رییس شورای سیاستگذاری اولین نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو از غرفه وزارت نیرو بازدید و در جریان دستاورد‌های وزارت نیرو در حوزه اطلاعات مکانی قرار گرفتند.

 

 


برچسب ها: وزارت نیرو

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *