رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هم افزایی با بسیج حقوقدانان، زمینه تحقق سریعتر اهداف قوه‌قضاییه را فراهم می‌کند

14:15 - 30 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۷۱۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه بسیج حقوقدانان این استان همکاری و تعامل بسیار خوبی با مجموعه‌های مرتبط قضایی داشته است، گفت: هم افزایی اقدامات قضایی با ظرفیت‌های بسیج حقوقدانان، زمینه تحقق سریعتر اهداف قوه قضاییه را فراهم می‌کند.
 -مجتبی قهرمانی در آیین تکریم و معارفه مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان که  با حضور رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان در بندرعباس برگزارشد بر لزوم نهادینه شدن تفکر بسیجی در جامعه برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تأکید کرد و گفت: تفکر بسیجی عامل ایستادگی کشور در مقابل زیاده خواهی‌های دشمنان است.
 
رئیس کل دادگستری هرمزگان ادامه داد:  با توجه به برنامه‌های راهبردی دستگاه قضایی، حقوقدانان بسیجی از توانمندی و ظرفیت خوبی برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف قوه قضاییه دارا هستند  چرا که هم پای کار انقلاب و نظام هستند و هم در حوزه حقوقی تخصص لازم را دارند.
 
وی گفت:  امیدواریم بتوانیم تعامل و همکاری بسیار خوبی با مجموعه بسیج حقوقدانان استان داشته باشیم و همه در راستای یک هدف واحد که همانا تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) است، حرکت کنیم.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد: اگر دستگاه قضایی بتواند از تمامی ظرفیت‌های بسیج حقوقدانان استفاده کند، بسیاری از معضلات و آسیب‌ها حل خواهد شد، همچنانکه نمونه‌های بارزی از این همکاری دو جانبه را در طرح‌های مصلحین خانواده و حکمین قرآنی مشاهده می‌کنیم.
 
سردار هدایت اللّه امیری جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: رسالت اصلی بسیج حقوقدانان جذب، آموزش و سازماندهی است و با توجه به این موضوع در آینده‌ای نزدیک کانون بسیج حقوقدانان در تمام شهرستان‌ها برای تحقق این مأموریت‌ها راه اندازی خواهد شد. 
 
وی اظهار  کرد: با حمایت دادگستری استان هرمزگان طرح‌های خوبی با مشارکت بسیج حقوقدانان اجرا شده است که از آن جمله می‌توان به تشکیل و راه اندازی گروه‌های جهادی حقوقدانان انقلابی در سطح استان برای نقش آفرینی آن‌ها در عرصه‌های تخصصی و گره گشایی از کار مردم، مطالبه‌گری و فساد‌ستیزی و اجرای رهنمود‌های مقام معظم رهبری و همچنین گفتمان سازی کلام ولایت در این حوزه به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای عموم مردم در موضوعات حقوقی و قضایی، برگزاری اردو‌های جهادی مسئله محور با اعزام حقوقدانان و اساتید جهت آسیب‌شناسی مشکلات حقوقی و قضایی جامعه و برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت جهادی و انقلابی و بصیرتی برای قضات، وکلاء سردفتران و جامعه مخاطب به عنوان مهمترین اهداف این سازمان نام برد.
 
گفتنی است، در این آیین از زحمات سرهنگ پاسدار مصطفی رضوانی تکریم و سرهنگ دوم پاسدار محمد ترابی به عنوان مسئول جدید سازمان بسیج حقوقدانان سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان منصوب شد.
 
انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *