اعلام مصوبات مهم کمیته فنی درباره کاپ آسیا/ جایزه ۱۰۰۰ یورویی برای اوورال مسابقات

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶:۲۷
کد خبر: ۷۹۰۶۱۶
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
نشست کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با محوریت مسابقات کاپ آسیا ۲۰۲۲ برگزار شد.

- به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در پایان این نشست که با حضور رییس و سرپرست دبیری فدراسیون، رییس کمیته روابط بین‌الملل و اعضای کمیته فنی برگزار شد، تصمیماتی در خصوص مسابقات پیش رو اتخاذ شد.

محمد نصیری، رییس کمیته فنی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن مسابقات انتخابی تیم ملی و همچنین برگزاری رقابت‌های کاپ آسیا به میزبانی ایران نشستی را با حضور اعضای کمیته فنی و ریاست فدراسیون برگزار کردیم. در خصوص انتخاب نفرات برای مسابقات کاپ آسیا تصمیم بر این شد که از مسابقات فیزیک و پرورش اندام انتخابی تیم ملی در قزوین و ارومیه، نفرات اول و دوم به انتخاب کمیته فنی از هر دسته و در هر رشته جهت حضور در مسابقات کاپ آسیا تحت عنوان تیم ملی A و B شرکت کنند.

وی افزود: نفراتی که توسط کمیته فنی انتخاب می‌شوند، بدون پرداخت ورودیه فدراسیون جهانی در این رقابت‌ها حاضر خواهند بود و فدراسیون هزینه‌های آن‌ها را به عنوان ملی پوش پرداخت می‌کند.

رییس کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از کشور‌های دیگر جذب حداکثری داشته باشیم و یک عامل انگیزشی برای ورزشکاران در داخل و خارج از کشور ایجاد کنیم، با مساعدت ریاست فدراسیون مقرر شد به نفرات اورال رشته‌های فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک و پرورش اندام هر کدام هزار یورو جایزه نقدی تعلق بگیرد.

نصیری در خصوص چگونگی حضور سایر ورزشکاران در مسابقات کاپ آسیا گفت: با توجه به فرصت ایجاد شده و امکان حضور تعداد کثیری از قهرمانان ایرانی تصمیم بر این شد که مسابقات کاپ آسیا به صورت آزاد برگزار شود. البته تعویق مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ از سوی فدراسیون جهانی و برگزاری این رقابت‌ها در شهریورماه باعث شد چنین تصمیمی بگیریم تا همه قهرمانان بتوانند خودشان را در مسابقات کاپ آسیا محک بزنند.

وی در پایان گفت: در این جلسه پیرامون قهرمانان بازمانده از مسابقات قهرمانی آسیا در لبنان هم تصمیم گیری و قرار شد فرصت ویژه‌ای در اختیار این عزیزان قرار گیرد. طبق تصمیم کمیته فنی ملی پوشان آسیایی می‌توانند به انتخاب خود برای مسابقات قهرمانی آسیا یا قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ در بازبینی شرکت نمایند و در صورت تایید کمیته فنی به عضویت تیم ملی درآیند.

با توجه به شرایط جوی ایجاد شده در این جلسه سرابی، درویش و پیری غایب بودند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *