رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رئیس اتاق اصناف فارس: حمایت از اقتصاد خرد به بهبود وضعیت اقتصادی کمک می‌کند

7:00 - 30 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۴۳۴
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: چیزی که می‌تواند به دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کمک کند حمایت از اقتصاد خرد است که در دنیا روی آن حساب باز شده است که این اقتصاد خرد از همین اصناف شروع و تشکیل می‌شود.
سید محمود هاشمی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص آثار شیوع بیماری کرونا بر وضعیت کاری اصناف استان فارس، گفت: شاید بتوان گفت در اثر شیوع بیماری کرونا بیش از ۸۵ درصد اصناف استان فارس آسیب جدی دیده‌اند و ۱۵ درصد باقی‌مانده را نیز اصنافی مانند فروشگاه های لوازم پزشکی، عطاری‌ها و ... تشکیل می‌دادند که به دلیل وابستگی فعالیت آنها به‌سلامت مردم در ایام بیماری کرونا نیز به‌کار خود ادامه دادند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس با اشاره به اینکه لطمه واردشده به اصناف استان ما مانند دیگر استان‌ها  واقعا شدید بود، اما هیچ‌کس هم به داد آن‌ها نرسید تا حدی که ورشکستگی یا حتی زندانی شدن بعضی اصناف به دلیل گرفتاری‌های مالی را در پی داشت افزود: اما صنوف در هر حال ایستادگی کردند و با حمایت از کارگران خود و عدم اخراج آن‌ها در بدترین شرایط با حفظ اشتغال به اقتصاد کشور کمک کردند.

وی در خصوص استفاده اصناف استان فارس از تسهیلات کرونایی نیز گفت: شاید کمتر از ۵ درصد اصناف استان فارس از این تسهیلات استفاده کردند به این دلیل که سخت‌گیری‌ها و میزان سود پرداخت تسهیلات کرونایی به نحوی بود که برای اصناف دریافت آن به‌صرفه و صلاح نبود و در این خصوص نیز لطفی در حق اصناف استان ما نشد.

وی در پایان بابیان این‌که چیزی که در حال حاضر می‌تواند به دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند حمایت از اقتصاد خرد است که در دنیا روی آن حساب بازشده است که این اقتصاد از همین اصناف تشکیل و شروع می‌شود، گفت: ما مدعی و طلبکار نیستیم، اما به دلیل سخت شدن زندگی اصناف از دولت انتظار حمایت داریم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *