بنیاد کرامت رضوی حامی کشاورزان روستا‌های سیستان و بلوچستان

10:05 - 29 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۴۰۴
بنیاد کرامت رضوی و سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با هدف تأمین آب کشاورزی و بهبود معیشت مردم روستا‌های این استان محروم، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

- طبق اعلام آستان‌نیوز، بر اساس این تفاهم‌نامه که توسط محمدحسین استاد آقا، مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی و محمدعلی نیکبخت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به امضاء رسید، ۵۰ حلقه چاهک در روستا‌های استان سیستان و بلوچستان حفر خواهد شد که خروجی آن تأمین آب کشاورزی برای ۵۰ هکتار زمین‌های مستعد و بهبود معیشت افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی روستا‌های منطقه سیستان خواهد بود.

حمایت ۱۰ میلیارد ریالی بنیاد کرامت رضوی

طبق این تفاهم‌نامه، بنیاد کرامت رضوی مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به ازای هر حلقه چاهک و در مجموع ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای حفر ۵۰ چاهک تأمین خواهد کرد و این کار پس از جانمایی و تعیین موقعیت جغرافیایی چاه‌ها توسط سازمان جهاد کشاورزی و طی شدن روند اداری و جذب پیمانکار از سوی این سازمان، انجام خواهد شد.

اجرا و نظارت بر پیشرفت پروژه بر اساس ضوابط فنی مهندسی و رعایت برنامه زمان‌بندی توافق شده نیز از دیگر تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در این تفاهم‌نامه است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *