تاکید روسیه و آلمان بر همکاری به منظور حصول توافق در روند مذاکرات وین

19:08 - 28 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۳۴۷
وزرای امور خارجه روسیه و آلمان بر ضرورت همکاری برای حل و فصل مسائل مربوط به مذاکرات وین و احیای توافق هسته ای تاکید کردند.

- سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و خانم آنالنا بائربوک، همتای آلمانی وی که سفری به مسکو داشته است، در کنفرانس خبری که داشتند به تاکید بر ضرورت همکاری برای حل و فصل مسائل مرتبط با مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ در وین و احیای توافق هسته‌ای پرداختند و لاوروف اظهار داشت: با آلمان همکاری بسیار سودمند و پرثمری به منظور ایجاد شرایط اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان نیز در این کنفرانس خبری ضمن اشاره به اهمیت حصول نتیجه در روند مذاکرات وین، مدعی شد: زمان برای نجات برجام اندک است. ما نیاز به پیشرفت در مذاکرات داریم.

وزیر خارجه آلمان در ادامه کنفرانس مطبوعاتی با لاوروف پیرامون راه اندازی خط لوله گاز نورد استریم ۲ با بیان اینکه این طرح شامل مفاد منشور انرژی اروپا است، گفت: مراحل برای صدور مجوز راه اندازی این پروژه جریان دارد. در صورتی که از مساله انرژی به عنوان سلاح استفاده شود، پیامد‌هایی ازجمله برای طرح خط لوله گاز نورد استریم۲ خواهد داشت.

بائربوک همچنین هشدار داد اگر روسیه به اوکراین حمله کند، آلمان طرح انتقال گاز روسیه از به آلمان را متوقف خواهد کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *