تمام کارگزاران کشور باید خدمت رسانی بی منت را در دستور کار خود قرار دهند

14:27 - 28 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۲۵۴
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: نه تنها قضات و کارکنان دستگاه قضایی بلکه تمامی کارگزاران و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌بایست خدمت رسانی بی منت به این مردم قدردان را در دستور کار خود قرار دهند.

 ناصر عتباتی در ابتدای سفر خود به حوزه قضایی خوی که به منظور شرکت در مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت دادستان فقید خوی شهید حاج، ولی حاجی قلی‌زاده صورت پذیرفت با حضور بر سر مزار این شهید بزرگوار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در مورد شهادت شهید حاجی قلی‌زاده گفت: شهادت سعادت و پاداش بزرگی است که تنها نصیب کسانی می‌شود که برگزیده اند.

عتباتی در آیین گرامیداشت دوازدهمین سالگرد شهادت دادستان فقید دادستان خوی، شهید حاج ولی حاجی قلی‌زاده گفت: شهدا با نثار خون ارزشمند خود یک فرهنگ، مسیر و هدفی را مشخص و تبیین کردند که ریشه در قیام عاشورا دارد و آنان کار حسینی کردند و اکنون وظیفه ماست که راه شهدا را ادامه دهیم و کار زینبی کنیم.

عتباتی ادامه داد: یکی از واژه‌هایی که مقام معظم رهبری (مدظله عالی) بر آن تاکید دارند، غیرت دینی است که یکی از مهمترین خصیصه‌های شهید حاجی قلی‌زاده غیرت دینی ایشان بود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: شهدا به جاودانگی و ابدیتی که شایسته آن بودند رسیدند و در کنار پروردگار و بر سر سفره الهی میهمان هستند و بر ما جاماندگان غافله شهادت است که راه و فرهنگ شهدا را آنچنان که مورد تاکید شهدا و خانواده شهدا است ادامه دهیم.

عتباتی ادامه داد: شهدا بزرگترین سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و خانواده‌های آنان بزرگترین قهرمانان جامعه ما هستند که نباید از آن‌ها غافل شد و مردم ایران همیشه نشان دادند که چه قدر قدردان شهدا هستند، به طور مثال در طول این دوازده سال که از شهادت شهید حاج ولی حاجی قلیزاده می‌گذرد هر سال در سالروز شهادت ایشان با حضور پرشکوه خود این قدردانی را نشان داده اند.

وی افزود: نه تنها قضات و کارکنان دستگاه قضایی بلکه تمامی کارگزاران و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌بایست خدمت رسانی بی منت به این مردم قدردان را در دستور کار خود قرار دهند و بدانند به تعداد پست‌هایی که وجود دارد خون شهیدانی فدا شده است و باید دانست که حق حق است و کم و زیاد ندارد.

رئیس کل دادگستری استان در پایان گفت، امیدواریم که همه ما مانند شهید حاجی قلی زاده عاقبت به خیر بشویم و بتوانیم در حوزه‌های مختلف به تولید امنیت و ارزش‌هایی که مردم به آن‌ها پایبند هستند کمک کنیم و اعتماد بین مردم و مسئولان را ایجاد کنیم.

در ادامه مراسم امام جمعه شهرستان خوی با اشاره به جایگاه والای شهدا گفت، آنچه که باعث شد که روز به روز بر عظمت و جایگاه شهدا و شهید حاجی قلی‌زاده افزوده شود این بود که دنیا در مقابل چشم شهدا حقیر و کوچک شده بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم خانی ادامه داد: شهید حاجی قلی‌زاده تمایلات و خواسته‌های دنیوی را رها کرد تا قدرت یافت در مقابل ظالمان و زیاده خواهان بایستد و حامی مظلومان شود و به بزرگترین اجر و پاداش حق تعالی که شهادت است نائل آید.

در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین شهرستان خوی که به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید حاجی قلی زاده در آزادسازی تعداد ۳۰ نفر از زندانیان مشارکت کرده بودند با اهدای لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *