رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کمیته مشترک دولت و مجلس برای تصمیم‌گیری در زمینه اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی تشکیل می‌شود

13:51 - 28 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۲۴۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: هنوز درباره اصلاح ارز ترجیحی اقدامی در این کمیسیون صورت نگرفته است و مقرر شده تا کمیته‌ای بین دولت و مجلس برای تصمیم‌گیری جهت تعیین تکلیف نرخ ارز ترجیحی تشکیل شود.
- رحیم زارع پیش از ظهر امروز با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه، در جمع خبرنگاران گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف شد تا درباره تامین آب و برق روستایی و مناطق محروم،۲ همت اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

وی تاکید کرد: همچنین در این جلسه برای مقاوم‌سازی، بهسازی و نوسازی مدارس، مبلغ ۳ همت اوراق در نظر گرفته شد. مصوب شد که برای مقاوم سازی دانشگاه‌ها و تامین تجهیزات آن‌ها ۲ همت اوراق مالی اسلامی منتشر شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ ادامه داد: پیرو مصوبه کمیسیون تلفیق سازمان امور مالیاتی نیز مکلف شد پرونده مالیاتی مراکز درمانی مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ را تا پایان ۱۴۰۱ رسیدگی کند و درآمد ناشی از آن را به حساب خزانه واریز کند.

وی با اشاره به دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی اظهارداشت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق دوات مکلف شد در اجرای قانون برنامه ششم توسعه، مبلغ ۹۰ همت سهام شرکت‌های بورسی و غیربورسی خود را بابت پرداخت بدهی به سازمان تامین اجتماعی و تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح واگذار کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در رابطه با حق الامتیاز و حق السهم دولت از کاربر‌های ارائه دهنده مخابراتی، گفت: این حق الامتیاز مخابراتی به میزان ۲ درصد افزایش پیدا کرد که ان شاءالله این درآمد به حوزه‌های فرهنگی اختصاص پیدا خواهد کرد.

زارع اظهارداشت: همچنین تمامی پروژه‌ها و طرح‌های زودبازده و عام المنفعه که توسط گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی در مناطق کم برخوردار روستایی و شهری اجرایی می‌شود، از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض معاف شدند و واردات آمبولانس و مواردی که در قانون بودجه آمده از پرداخت حقوق ورودی و گمرکی معاف شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ در ادامه با اشاره به سرنوشت بررسی اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی در این کمیسیون بیان داشت: هنوز درباره اصلاح ارز ترجیحی اقدامی در این کمیسیون صورت نگرفته است و مقرر شده تا کمیته‌ای بین دولت و مجلس برای تصمیم‌گیری جهت تعیین تکلیف نرخ ارز ترجیحی تشکیل شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *