وزیر کار: نخبگان مهارتی مدال آور مسابقات مهارت شانگ‌های چین استخدام می‌شوند

11:20 - 28 دی 1400
کد خبر: ۷۹۰۱۸۰
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استخدام تمام نخبگان مهارتی شرکت کننده در مسابقات مهارت ۱۴۰۱ شانگ‌های چین که موفق به کسب مدال شوند، خبر داد و گفت: به هر شرکت کننده‌ای که به مدال طلا نیز نائل شود یک دستگاه خودروی سمند اهدا خواهد شد.
- بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: امروز در سطح اقتصاد، مخصوصا اقتصاد خانواده و اقتصاد ملی، مهارت نقش موثری دارد و اشتغال به شدت وابسته به عنصر مهارت است.

وی مهارت را یکی از عناصر اشتغال پایداردانست که در تولید ملی تاثیرگذار است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هرچه مهارت افزایش یابد بهره وری در تولید هم بالا می‌روند و همه فاکتور‌های اقتصادی، رفاهی ومعیشتی رشد می‌کند.
‏‎
عبدالملکی تاکید کرد: در دولت سیزدهم به مساله اشتغال و تولید توجه شده، الگو و چارچوب ما برای ایجاد اشتغال، زیست بوم ملی اشتغال است که در اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم رونمایی شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در این زیست بوم ۷۱ دستگاه در کنار هم قرار دارند تا اهداف اشتغال را محقق کنند.
‏‎
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در ارتباط با تقویت تولید و اشتغال، به موضوع آموزش و مهارت نیروی کار توجه و در همین زمینه فعالیت‌هایی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور آغاز کرده‌ایم که از جمله آن‌ها تسهیل و تسریع تاسیس آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور است.

وی افزود: تعداد مجوز‌های سه روزه آموزشگاه‌های آزاد صادره تاکنون ۲۹۷۵ مجوز است.
‏‎
عبدالملکی گفت: یکی از برنامه‌های اساسی در راستای تقویت مهارت آموزی، انتقال مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به دانشگاه‌ها است تا در کنار آموزش‌های آکادمیک و رسمی دانشگاه ها، دانشجویان یک تا سه ترم با آموزش‌های مهارتی آشنا شوند.

وی گفت: برای نوجوانان نیز برنامه‌های مهارتی در نظر گرفته شده و مدارس مهارتی در هر تابستان برپا می‌شود تا دانش آموزان هم اوقات فراغت خود را پر کنند و هم مهارتی فرا گیرند.
‏‎
عبدالملکی در مراسم رونمایی از سایت رسمی مسابقات ملی مهارت از دو خبر خوش برای نخبگان مهارتی مسابقات جهانی مهارت خبر داد و گفت: غیر از جوایز متعارفی که در نظر گرفته شده این خبر را اعلام می‌کنیم که هر یک از شرکت کنندگان مسابقات شانگ‌های چین که موفق به کسب مدال شوند، در صورت تمایل به عنوان مربی فنی و حرفه‌ای استخدام و شاغل می‌شوند، هر شرکت کننده‌ای که به مدال طلا نیز نائل شود یک دستگاه خودروی سمند به وی اهدا خواهد شد.
‏‎
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هجدهمین دوره مسابقات جهانی مهارت در کازان روسیه تنها ۱۰ رشته امکان رقابت پیدا کردند، ولی در مسابقات شانگ‌های چین در ۳۳ رشته شرکت کنندگان به رقابت می‌پردازند.
‏‎
عبدالملکی خاطرنشان کرد: یکی از ابتکارات خوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این دوره برگزاری اردو‌های آمادگی در کارخانه‌ها است تا افراد در محیط واقعی کار قرار گرفته و ابزار بهتری در اختیارشان گذاشته شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *