امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان گفت‌وگو کرد

۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶:۱۰
کد خبر: ۷۸۸۲۱۴
دسته بندی‌: سیاست
وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
- حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیداری دو جانبه با مقامات عمانی در مسقط به سر می‌برد، عصر امروز با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
 
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از روند روبه گسترش روابط فی‌مابین ابراز خرسندی کرد و بر استمرار دیدار مسولان و مقامات دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین فعال شدن کمیته‌های تخصصی از جمله کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد.
 
امیر عبداللهیان ضمن تبریک پنحاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور تاکید کرد، روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری‌های ریشه دار ومستحکمی را پی ریزی نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان از نحوه نگرش عمان نسبت به مسائل منطقه مبتنی بر گفتگو و همکاری تقدیر کرد و آن را تنها راه رفع مشکلات منطقه دانست.

امیر عبداللهیان با ابراز خرسندی از روند گسترش همکاری‌های تجاری فی‌مابین، ازجمله افزایش مبادلات، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های تجاری و اقتصادی کشور‌های منطقه با یکدیگر می‌تواند الگویی برای پایداری صلح و امنیت منطقه قلمداد گردد.

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمدی‌های اقتصادی و منابع انسانی ایران، بر ارتقا همکاری‌های دو جانبه و بهره گیری از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه تاکید کرد.

طرفین در این دیدار بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید کردند.

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *