وصول معوقات بانکی در بوشهر از ابتدای سال ۱۰۹ درصد رشد داشته است

۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸:۱۸
کد خبر: ۷۸۷۵۳۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
مدیر کل ثبت اسناد و املاک بوشهر از رشد ۱۰۹ درصدی میزان وصول معوقات بانک‌ها در نه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ در استان خبر داد.
محمدرضا بزرگمهر در گفت‌وگو با میزان از رشد ۱۰۹ درصدی میزان وصول معوقات بانک‌ها در نه ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ در استان خبر داد و بیان کرد: در ۹ماهه ابتدایی امسال میزان وصول معوقات بانک‌ها در سطح استان بوشهر قریب ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به وصول روزانه ۱۰ میلیارد ریال، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین محور‌های رسالت این اداره کل حمایت از اقتصاد مولد و اشتغال پایدار است که در این زمینه وصول مطالبات می‌تواند به بانک‌ها در جهت گردش منابع و تخصیص مجدد آن به واحد‌های صنعتی کمک زیادی بکند.

بزرگمهر با اشاره به اینکه در وصول مطالبات هیچ واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل نشده است، افزود: در بحث وصول مطالبات بانکی تا جایی که قوانین به این اداره کل اجازه بدهد با واحد‌های تولیدی همکاری می‌کنیم، در عین حال از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان یا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری استفاده می‌کنیم.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک بوشهر ادامه داد: طی سال گذشته تعداد پرونده‌های تشکیل شده اجرای اسناد رسمی استان ۲ هزار و سیصد و چهل و هشت فقره بوده که نسبت به پرونده‌های تشکیل شده در سال ۹۹، ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بزرگمهر تصریح کرد: از این تعداد ۱ هزار و پانصد و هفتاد و یک فقره مربوط به پرونده‌های تشکیلی اجرای مهریه بوده که نسبت به سال ۹۹، ۲۶ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: تعداد پرونده‌های مختومه اجرای اسناد رسمی تعداد ۴ هزار و ۸۱۳ فقره در سال گذشته بوده که رشد ۳۵ درصدی داشته است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *