آغاز سرعت‌بخشی به فرآیند تکمیل طرح‌ها در شرکت ملی نفت ایران

۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷:۲۴
کد خبر: ۷۸۵۹۱۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل شرکت‌های تابعه و مدیران ستادی، لغو دریافت مجوز برای انجام معاملات بالای ۴۰ میلیارد تومان از هیئت مدیره شرکت ملی نفت را ابلاغ کرد.

- به نقل از شانا، محسن خجسته مهر در نامه‌ای خطاب به مدیران عامل شرکت‌های تابعه و مدیران ستادی، لغو دریافت مجوز برای انجام معاملات بالای ۴۰ میلیارد تومان از هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت را به‌منظور تسهیل امور و سرعت بخشی به فرآیند تکمیل طرح‌ها ابلاغ کرد.

در بخشی از ابلاغیه آمده است: «نظر به موافقت وزیر محترم نفت با درخواست این شرکت مبنی بر لغو دریافت مجوز برای انجام معاملات بالای ۴۰ میلیارد تومان از هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، ضمن ضرورت رعایت سیاست‌ها، برنامه‌ها و اولویت‌های شرکت ملی نفت ایران در تعریف و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌ای، به‌منظور سرعت بخشی به فرآیند اجرا و تکمیل پروژه‌ها، ابلاغیه فوق با رعایت موارد ذیل لغو می‌شود:

۱- همه شرکت‌ها/ مدیریت‌ها و واحدهای تابعه مکلف‌اند فرآیندهای اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های خود را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی نمایند که اهداف تولیدی در اولویت قرارگرفته و از تعریف طرح‌ها و پروژه‌های فاقد اولویت اجتناب کنند.

۲- لازم است فرآیند بررسی، تصویب، کنترل و نظارت بر اجرای طرح‌ها و پروژه‌های شرکت ملی نفت ایران در قالب یک برنامه زمان‌بندی منظم و در چارچوب اعتبارات مصوب هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران انجام شود. شرکت‌های تابعه مکلف‌اند در اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها با اعمال نظارت صحیح اهداف تعیین‌شده توسط هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت را رعایت کنند.

۳- رعایت اصل صرفه‌جویی و مصرف بهینه منابع اعتباری و مدیریت هزینه‌ها با توجه به محدودیت منابع مالی در شرایط موجود الزامی است.»

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *