تقویت اسناد رسمی باید مورد توجه ویژه قانونگذاران در کشور قرار گیرد

۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹:۳۵
کد خبر: ۷۸۵۵۲۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه مخدوش شدن اعتماد مردم به اسنادرسمی قابل جبران نیست گفت: تقویت اسناد رسمی باید مورد توجه ویژه قانونگذاران در کشور قرار گیرد.

- غلامعلی دهشیری در نشست با اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پرونده های دستگاه قضا ناشی از کم توجهی و سهل انگاری به جایگاه اسناد رسمی در معاملات است، گفت: اعتبار بخشی اسناد رسمی یکی از دغدغه های مسئولان عالی قضایی و قضات محاکم است که لزوم تغییر رویکرد غالب جامعه از اسناد عادی به اسناد رسمی را می طلبد.

وی افزود: قطعا هر چه ارتباطات حقوقی مردم محکم تر و مستند تر تنظیم شود، کاهش دعاوی در محاکم قضایی رقم خواهد خورد که اصلاح این امر نیازمند اقبال مردم و همت و همراهی مجلس در وضع و اصلاح قوانین این حوزه است.

دهشیری بر لزوم تقویت دانش و آگاهی مردم در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه انجام معاملات تاکید کرد و اظهار کرد: گاهاً یک اشتباه کوچک در یک معامله، ضربات جبران ناپذیری را برای خانواده و به دنبال آن جامعه به همراه خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه استان یزد از استان‌های پیشتاز کشور در ایده‌پردازی در حوزه اسناد رسمی است، افزود: باید با بهره گیری از ابزار روز و گسترش خدمات بر بستر الکترونیک، ضمن تقویت خدمات در این حوزه به دنبال رفع روزنه های نفوذ افراد سودجو و فرصت طلب بود.

وی همچنین ضمن گرامی داشت حماسه 9 دی و هفته بصیرت و میثاق با ارمانهای انقلاب و ولایت و دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی نمونه کامل انسان با بصیرت و پشتیبان ولایت بود.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *