واحد بخار نیروگاه رودشور زمستان سال آینده وارد مدار می‌شود

۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵:۲۰
کد خبر: ۷۸۵۲۷۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اینکه از هفته آینده عملیات اجرایی ساخت بخش بخار نیروگاه رودشور مجددا با سرعت بیشتری آغاز خواهد شد، گفت: واحد بخار ۳۴۵ مگاواتی این نیروگاه زمستان سال آینده به شبکه برق کشور متصل می‌شود.

- به نقل از پاون، محسن طرز طلب در جریان بازدید از پروژه فاز دوم نیروگاه رودشور با اعلام این خبر افزود: فاز نخست این نیروگاه با برخورداری از سه واحد گازی به ظرفیت ۷۹۲ مگاوات در سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری رسیده است و هم‌اکنون روند ساخت فاز دوم این مجموعه با برخورداری از یک واحد بخار ۳۴۵ مگاواتی و تبدیل این نیروگاه به یک مجموعه سیکل‌ترکیبی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی ادامه داد: راندمان بخش بخار این نیروگاه حدود ۵۷ درصد و ضریب دسترسی آن ۹۵ درصد است که با تبدیل این مجموعه به یک نیروگاه سیکل‌ترکیبی سالانه حدود ۷۲۰ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

طرزطلب پیشرفت پروژه بخش بخار نیروگاه را حدود ۶۸ درصد برشمرد و افزود: روند ساخت این واحد از چندی قبل متوقف‌شده بود که در جریان بازدید امروز مقرر شد تا از هفته آینده کار عملیات اجرایی این بخش مجدداً با سرعت مناسبی آغاز شود و از سوی مقابل سرمایه‌گذار پروژه نیز LC طرح را تمدید و تا انتهای دی‌ماه قابل‌برداشت کند.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقررشده است با تسریع در عملیات اجرایی این پروژه از سوی گروه مپنا بتوانیم واحد بخار ۳۴۵ مگاواتی این نیروگاه را زمستان سال آینده به شبکه سرا سری برق کشور متصل کنیم.

مدیرعامل برق حرارتی اجرای این پروژه را جزو طرح‌های بسیار مهم صنعت برق برای کشور و استان تهران برشمرد و افزود: این طرح اولین پروژه نیروگاهی سیکل‌ترکیبی است که در آن سه واحد گازی و یک واحد بخار به یکدیگر متصل می‌شوند.

نیروگاه رودشور در استان مرکزی، شهرستان زرندیه، کیلومتر ۴۳ آزادراه تهران-ساوه واقع‌شده است.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *