مبارزه با فساد یکی از ماموریت‌های مهم دستگاه قضایی است

۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳:۰۲
کد خبر: ۷۸۵۲۶۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: مبارزه با فساد یکی از موضوعات اصلی و ماموریت‌های مهم دستگاه قضایی است.
خبرکزاری میزان- علی شعبانی در نشست مشترک شورای مدیران قضایی با مدیران اجرایی استان قزوین با بیان اینکه مهم‌ترین و کارآمدترین راه حفاظت از اراضی کشاورزی پیشگیری و صیانت است،گفت: میزان برخورد دستگاه قضائی استان با تخلفات حوزه تغییر کاربری اراضی در یکسال گذشته ۲ برابر پنج سال قبل از آن بوده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: مبارزه با فساد یکی از موضوعات اصلی و ماموریت‌های مهم دستگاه قضایی است که به جد دنبال می‌شود و مردم از ما انتظار دارند که در این حوزه با قوت کار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله جدی با تغییرکاربری‌های غیرمجاز باید وحدت و انسجام لازم بین دستگاه‌های متولی وجود داشته باشد، اظهار کرد: موضوع حفظ کاربری اراضی اگر جدی گرفته نشود آیندگان ما را مورد نقد قرار خواهند داد.

علی شعبانی تصریح کرد: جهاد کشاورزی نقش ناظر را در زمینه حفاظت از اراضی بر عهده دارد و برای پیشگیری از تغییر کاربری اراضی هر دستگاهی به فراخور وظیفه اش باید عمل کند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تاکید کرد: برای برخورد جدی با تغییر کاربری‌های غیرمجاز لازم است تا کارگروهی به صورت ویژه و فعال این موضوع را پیگیری و دنبال کند.

وی اضافه کرد: خسارت‌های سنگینی که تغییر کاربری اراضی برای کشور دارد مسوولیت همه مدیران را در پیشگیری و برخورد در این حوزه سنگین‌تر می‌کند و باید بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی و قاطعانه با متخلفان برخورد شود و باید طوری مبارزه با فساد کنیم که حقوق شهروندان تضییع نشود.

علی شعبانی افزود: قانون برای همه یکسان است و عقلانیت و انصاف اقتضا می‌کند که از سوء استفاده آن‌هایی که وصل به قدرت و یا ثروت هستند نیز جلوگیری شود و اگر ساختمان‌های آن‌هایی که برای تفریح به شکل غیرمجاز احداث شده اند تخریب شود، نارضایتی پیش نمی‌آید.

وی تاکید کرد: مسوولان جهاد کشاورزی در مورد ویلا‌های ساخته شده به شکل غیرمجاز در اراضی کشاورزی پرونده تشکیل نداده اند و این قابل توجیه نیست و باید هرچه سریعتر با عوامل ساخت ویلا‌های غیر قانونی که در استان ساخته شده برخورد شود.

 


برچسب ها: قزوین فساد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *