سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران بر پایه عدل اسلامی بنا شده است

۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷:۰۰
کد خبر: ۷۸۴۸۵۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
یک حقوقدان با بیان اینکه سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران بر پایه عدل اسلامی بنا شده است گفت: بخشنامه  اخیر رئیس قوه قضاییه در خصوص مرخصی به محکومان مسیحی در جامعه بازخورد مثبتی به همراه خواهد داشت.
عقیل فاضل در گفتگو با میزان با بیان اینکه سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران بر پایه عدل اسلامی و رفع تبعیضات و ایجاد امکانات عادلانه برای همه و در تمام زمینه‌های مادی و معنوی بنا شده است تاکید کرد: بر این اساس و مطابق اصول سوم سیزدهم و چهاردهم قانون اساسی و همچنین مقررات ماده ۱۹۷ آیین نامه اجرایی سازمان زندان ها، بخشنامه اخیر ریاست قوه قضاییه؛ حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با موضوع دستورالعمل مرخصی به مدت ۱۰ روز برای محکومان مسیحی مبتنی بر اصول و قانون است.

این حقوقدان در ادامه بااشاره به بازخورد مثبت این اقدام در حامعه گفت: این اقدام رییس قوه قضاییه در جامعه با بازخورد مثبتی همراه خواهد بود، زیرا جمهوری اسلامی ایران برپایه‌های اسلام و جلوگیری از هرگونه تبعیض شکل گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه زمانی که عدالت گسترش می‌یابد یک آرامش و اطمنیان اجتماعی به همراه دارد افزود: انسان‌ها ذاتا خداخواه و خداجو هستند و عدالت یکی ار عناصر خداخواهی است. جمهوری اسلامی نیز بر مبنای همین عدالت بنا شده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *