بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ اثر در نخستین مهرواره «هوای نو» به ثبت رسید

۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸:۴۰
کد خبر: ۷۸۴۷۰۵
مهلت ثبت‌نام و ثبت اثر برای شرکت در نخستین مهرواره هوای نو با دریافت بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ اثر پایان یافت و آمار شرکت کنندگان در نخستین مهرواره هوای نو به تفکیک رشته اعلام شد.

- طبق اعلام روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مهلت ثبت‌نام و ثبت اثر برای شرکت در نخستین مهرواره هوای نو که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی با شعار «در هوای نوی هیئت نفسی تازه کنیم» برگزار می‌شود، پایان یافت.

مجموع کل آثار ثبت شده در جشنواره ۶ هزار و ۹۸۱ اثر بود که از این میان، تعداد دو هزار و بیست و شش اثر در بخش ستایشگران، ۶۰۸ اثر در بخش کتاب هیئت و چهارهزار و ۳۴۷ اثر در بخش هیئت به ثبت رسیده است.

همچنین در بخش ستایشگری این مهرواره، یک هزار و ۶۷۹ اثر در زمینه مدیحه خوانی که محور اصلی بخش ستایشگری است به ثبت رسیده و در بخش ویژه ستایشگران، ۶۵۰ اثر در زمینه نغمه سرایی، ۲۵۰ اثر در حوزه اقدامات شاخص، ۴۶۷ اثر در زمینه نسل حسینی و ۴۴۳ اثر با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی به دبیرخانه این مهرواره ارسال شده است.

در بخش کتاب هیئت نیز در حوزه کتاب سال عاشورا، ۳۴۶ اثر ثبت شده که در بخش‌های مختلف از جمله پژوهش، ۷۲ اثر، شعر و نوحه ۱۹۹ اثر، ادبیات داستانی ۱۱ اثر، ادبیات نمایشی ۱۰ اثر، کودک و نوجوان ۲۴ اثر، مستندنگاری و روایت ۳۵ اثر و مکتوبات هنری ۱۳ اثر به دبیرخانه ارائه شده است و در بخش کتاب سال هیئت، ۲۷۷ اثر ارسال شده که از بین این آثار، ۱۲۱ اثر مربوط به محتوای کاربردی، ۲۷ اثر مستندنگاری و ۱۳۹ اثر مربوط به متون آموزشی و پژوهشی است.

در بخش هیئت نیز چهار هزار و ۳۴۷ اثر دریافت شده که سه هزار و ۷۸۹ اثر به محور اصلی این بخش اختصاص دارد که در این بخش نیز در حوزه‌های مختلف از جمله «ساختار و تشکیلات، سه هزار و ۱۹۷ اثر»؛ «مضمون و محتوا یک هزار و ۱۳۵ اثر»؛ «هنر هیأت، یک هزار و ۲۳۶ اثر»؛ «رسانه هیأت، یک هزار و ۳۶۳ اثر»؛ «هیأت و خدمات اجتماعی، دو هزار و ۱۲۵ اثر»؛ «هیئت و خانواده، یک هزار و ۹۴۲ اثر»، «هیئت و اقتصاد ۸۹۰ اثر»، «هیأت و نوجوانان، یک هزار و ۹۲۲ اثر»، «هیأت و بانوان، یک هزار و ۵۳۶ اثر» و «تولیدات هیأت ۸۴۵ اثر» به دبیرخانه مهرواره ارائه شده است.

در بخش محور ویژه هیئت نیز سه هزار و ۱۴۳ اثر دریافت شده که دو هزار و ۳۰۲ اثر به نسل حسینی و دو هزار و ۳۷۷ اثر به موضوع کرونا مربوط می‌شود و در بخش محور جنبی مهرواره، دو هزار و ۱۷۹ اثر دریافت شده که ۸۸۸ اثر به خدمات آموزش و پژوهش، ۷۸۳ اثر به خدمان هنری رسانه‌ای، یک هزار و ۱۱۷ اثر به خدمات حمایتی سازمانی و یک هزار و ۳۳۶ اثر به بانیان و حامیان اختصاص دارد.

یادآور می‌شود؛ استان‌های خوزستان، اصفهان، اردبیل و خراسان رضوی به ترتیب از استان‌هایی هستند که بیشترین آمار شرکت کننده را در مهرواره هوای نو به خود اختصاص داده اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *