کاهش جمعیت کیفری، اشتغال و حرفه آموزی حداکثری مددجویان استان اولویت دستگاه قضایی استان بوشهر است

۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱:۰۱
کد خبر: ۷۸۴۴۸۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان بوشهر در بازدید از زندان دشتستان گفت: کاهش جمعیت کیفری، اشتغال و حرفه آموزی حداکثری مددجویان استان اولویت دستگاه قضا و زندان‌های استان بوشهر است.

علی جمادی به همراه تعدادی از مسئولین قضایی، علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف زندان از نزدیک و چهره به چهره در جمع مددجویان اندرزگاه‌ها حضور یافت وبه درخواست‌ها و مسایل و مشکلات آنان رسیدگی و دستورات لازم جهت بررسی وضعیت آن‌ها صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به بازپروری و اصلاح زندانیان اشاره کرد و گفت: بازپروری و اصلاح زندانیان یکی از سیاست‌های زندان‌ها است و زندان‌ها در بازپروری زندانیان اقدامات و طرح‌های مهمی در بخش‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، مهارت آموزی و اشتغال‌زایی به کار گرفته است.

در حاشیه این بازدید کارگاه بسته بندی هشت محصول غذایی جهت اشتغال مددجویان زندان دشتستان با حضور رئیس کل دادگستری استان بوشهر، دادستان مرکزاستان ومعاونین قضایی دادگستری کل و رئیس و دادستان برازجان و مدیرکل زندان‌های استان بوشهر افتتاح شد.

در ادامه این بازدید جلسه هیات اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان بوشهر با حضور جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر و حسن پوردادستان مرکز استان، مقبلی مدیرکل زندان‌های استان بوشهر و گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی استان و غلامی مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان در محل مجتمع کشاورزی بنیاد تعاون زندانیان دشتستان تشکیل شد که دراین جلسه مقرر شد که درخصوص طرح‌های جدیداشتغال زایی و مشارکت در طرح‌های آبزی پروری و توسعه اشتغال ۸۰درصدی مددجویان زندان‌های استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در پایان به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و گفت: باید سعی شود که سیاست حبس زدایی را اعمال کنیم و از عفو‌ها و تخفیف مجازات‌ها استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *