آخرین اخبار از حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا/ بدهی سرخابی‌ها چقدر است؟

۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶:۱۵
کد خبر: ۷۸۴۲۳۲
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها آخرین شرایط و اخبار از حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا را تشریح کرد.

- داریوش مصطفوی، رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*تا دوشنبه بعدازظهر به ما فرصت دادند تا مسائل و مشکلات موجود را برطرف کنیم. ما که می‌دانیم پول کالدرون و خواکین را دیرتر دادیم؛ آن‌ها می‌گویند حتی یک دقیقه دیرتر هم پذیرفته نیست.

*دولت، فدراسیون فوتبال و ما که زیرمجموعه آن‌ها هستیم تلاش می‌کنیم این کار درست شود. قبول دارم ما در مالکیت این دو باشگاه و اعضای هیأت مدیره آن‌ها اشکال داریم؛ از دولت خواهش می‌کنم تکلیف مالکیتی این دو باشگاه را روشن کنند.

*چرا ۲ سال است این کار نشده است؟ نمی‌توانیم بابت این موضوع از دست کنفدراسیون فوتبال آسیا فرار کنیم. آن‌ها اصولی دارند که می‌گویند باشگاه‌ها باید خصوصی باشند و اعضای هیأت مدیره باشگاه توسط مجمع انتخاب شوند که ما این کار را نکردیم.

*مالیات استقلال و پرسپولیس هر کدام حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان است؛ این مشکل باید حل شود. تا جایی که می‌دانم دو باشگاه روی هم حدوداً ۶۰۰ میلیارد بدهی مالیاتی دارند که باید حل شود. بدهی‌های بازیکن و مربیان کم است و تا حدود زیادی تسویه شده است. مدیران قبلی استقلال و پرسپولیس کار نکردند. تنها نفراتی که در حذف احتمالی استقلال و پرسپولیس گناهی ندارند، مدیران کنونی دو باشگاه و فدراسیون فوتبال هستند.

*تاکنون رویه‌ای که‌ ای اف سی پیش گرفته حذف این دو تیم است. روشی که کنفدراسیون فوتبال آسیا مقابل ما اتخاذ کرده جوانمردانه نیست و روشی ناجوانمردانه است. قسمت اعظم زندگی مردم ایران در تحریم می‌گذرد و به همین دلیل در پرداخت بدهی‌های خارجی مشکل ایجاد می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha