کیت‌های امیکرون به اندازه کافی تامین شده است

۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶:۵۸
کد خبر: ۷۸۳۴۳۱
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: کیت‌های امیکرون به اندازه کافی در کشور تامین شده و دراختیار مراکز تشخیصی قرار داده شده است.

 - بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیدحسین صفوی گفت: بعد از شیوع کرونا ظرفیت تولید کیت‌های تشخیصی در کشور وجود نداشت. در ابتدا کیت‌های تشخیصی به صورت وارداتی تامین شد و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که درخصوص کیت‌های آزمایشگاهی فعالیت داشتند شروع به تولید این کیت‌ها کردند.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که تست و رصد کرونا بسیار اهمیت داشت لذا تعداد زیادی تست کرونا در کشور صورت گرفت و کیت‌های آزمایشگاهی برای تشخیص کرونا از طریق شرکت‌های داخل کشور تامین شد و تعداد بسیاری از این کیت‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شد.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در ادامه افزود: درخصوص کیت‌های امیکرون هم در حال حاضر شرکت‌های تولید کننده کیت‌های آزمایشگاهی درحال تولید هستند و تعدادی از این کیت‌های تولید شده در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار می‌گیرد و مراکز تشخیصی و آزمایشگاه‌ها می‌توانند این تست را انجام بدهند.

وی همچنین گفت: ما روزانه در کشور بیش از ۱۵۰ هزار تست انجام می‌دهیم و برای تشخیص کرونا، کیت‌هایی که در کشور وجود دارد کفایت می‌کند و می‌تواند کرونا را تشخیص بدهد.

صفوی در پایان گفت: از جهت الگو‌های اپیدمیولوژیک تشخیص نوع ویروس هم اهمیت دارد و کیت‌های امیکرون به اندازه کافی تامین شده و دراختیار مراکز تشخیصی قرار داده شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *