برخی وزراء "افغانستان" پس از عید قربان استیضاح می‌شوند

۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۹:۵۹
کد خبر: ۷۸۳۰۳
خبرگزای میزان - پس از شش ماه از زمان آغاز به کار وزرای دولت وحدت ملی مجلس نمایندگان به این نتیجه رسید که برخی وزرای کابینه ناکارا و ضعیف بوده و باید استیضاح شوند.
برخی وزراء
به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از "جمهور"، پس از شش ماه از زمان آغاز به کار وزرای دولت وحدت ملی مجلس نمایندگان به این نتیجه رسید که برخی وزرای کابینه ناکارا و ضعیف بوده و باید استیضاح شوند.
 
در کنار این مسئله برخی از چهره‌هایی که از سد پارلمان گذشته‌اند 2 تابعیتی هستند.
 
ناکارآمدی وزرای کابینه و داشتن تابعیت کشورهای خارجی، نمایندگان مردم در پارلمان را خشمگین کرده که چرا این وزرا به نمایندگان دروغ گفته اند.
 
از همین رو نمایندگان مجلس قصد دارند پس از عید سعید قربان، وزرایی که به درستی کار نکرده و تابعیت دوگانه دارند استیضاح کنند.
 
"منورشاه بهادری"، عضو مجلس نمایندگان به شدت از عملکردهای وزرای کابینه انتقاد نمود و خواستار استیضاح این وزرا شد و گفت: این وزرا تمامی کارمندان وزارتخانه‌هایشان را خانوادگی کرده‌اند.
 
"فوزیه کوفی" دیگر عضو مجلس نمایندگان نیز عملکردهای اکثر وزرا را قابل قبول ندانست و از تابعیت دوگانه برخی وزرا ابراز ناراحتی کرد.
 
امروز، "سلامت عظیمی" وزیر مبارزه با موادمخدر، "فیروزالدین فیروز" وزیر بهداشت و "بازمحمد احمدی" معاون مبارزه با موادمخدر وزارت کشور به مجلس نمایندگان فراخوانده شدند.
 
از این میان، تنها وزیر مبارزه با موادمخدر در نشست علنی مجلس نمایندگان حضور یافت و سایر وزرا و مسئولان حاضر نشدند.
 
از همین رو اعضای مجلس نمایندگان به این موضوع انتقاد کرده و خواستار استیضاح این وزرا شدند.
 
برخی اعضای مجلس نمایندگان وجود وزارت مبارزه با موادمخدر را بیهوده خوانده و خواستار لغو فعالیت این نهاد شدند، سلامت عظیمی با تائید این اظهارات مجلس گفت: اگر حکومت به این وزارت کمک نکند وی به مردم افغانستان مراجعه می کند.
 
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان از تمامی نمایندگان مردم در مجلس خواست: بدون هیچ تبعیض نژادی و قومی، بر اعمال وزارت خانه ها نظارت کرده و آنان که فعالیت مناسبی نداشته‌اند را استیضاح کنند.
 
/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *