راهکار‌های توسعه روابط اقتصادی با کشور هند

۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۱:۱۳
کد خبر: ۷۸۳۰۱۶
دسته بندی‌: اقتصاد ، اقتصاد ایران
جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «راهکار‌های توسعه روابط اقتصادی با کشور هند» برگزار گردید.

-جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی روز یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۲۸ با موضوع «راهکار‌های توسعه روابط اقتصادی با کشور هند» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد، مرکب از معاونین اقتصادی دستگاه‌های ذیربط برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا علی چگینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند، چابهار را نعمتی بزرگ برای ایران دانست و مطالبی در خصوص سرمایه گذاری‌ها در بندر چابهار و چالش‎های تجارت با هند عنوان کرد.

در ادامه این جلسه حاضرین از دستگاه‌های اجرایی مختلف به موانع تجارت با هند و راهکار‌های دراز مدت همکاری و افزایش تجارت با هند پرداختند.

در پایان این جلسه معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تهاتر با هند و خرید میعانات ایران در قبال مواد اولیه دارویی هند را مهم عنوان کرد. وی همچنین رشد صادرات محصولات کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد و حصول توافق در خصوص تعرفه‎های صادرات به هند را سبب رشد تجاری ایران با این کشور دانست.

صفری بر اهمیت ایجاد خط آهن زاهدان-چابهار، تکمیل کریدور‌های ایران، تاثیر ان‌ها بر اقتصاد ملی و نقش آن در توسعه روابط با هند و سایر کشور‌های منطقه تاکید کرد. وی همچنین پروژه‌های خدمات مهندسی در خارج از کشور به خصوص هند را زمینه ساز ایجاد فرصت شغلی و بهبود وضعیت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دانست.


برچسب ها: هند اقتصاد ایران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *