سهیمه استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن ۵۷ هزار واحد است

۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳:۳۶
کد خبر: ۷۸۲۳۸۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس طرح نهضت ملی مسکن برای هر استان سهمیه‌ای بر اساس آمار جمعیتی تعیین شده است که بر مبنای اطلاعات سهم استان یزد حدود ۵۷ هزار برای ۴ میلیون واحد مسکونی در سطح کشور است.

- بنابه اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی امروز ۲۶ آذرماه در سفر به  استان یزد و آغاز عملیات اجرایی ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی استان در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد، اعلام کرد: بر اساس قانون جهش تولید مسکن، طرح نهضت ملی مسکن برای هر استان سهمیه‌ای بر اساس آمار جمعیتی تعیین کرده است که بر مبنای اطلاعات سهم استان یزد حدود ۵۷ هزار برای ۴ میلیون واحد مسکونی در سطح کشور  است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: چنانچه متقاضی بیشتری باشد سقف را بیشتر خواهیم کرد. تاکنون بیش از ۴۷ هزار نفر در استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم افزایش یابد.

قاسمی توضیح داد: امروز حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان شروع عملیات اجرایی داشت و با آغاز عملیات اجرایی این ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان یزد، مردم امیدوار باشند که واحدهای مسکونی‌شان در زمان‌بندی مشخص به آنها تحویل خواهد شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم یادآور شد: بناست تا در برنامه زمان‌بندی مشخصی برای آنکه ۴ میلیون واحد مسکونی را طی ۴ سال دولت سیزدهم احداث کنیم ابتدا ۲ میلیون را آغاز کنیم تا به برنامه زمابنندی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند که احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در طی دولت سیزدهم قابل انجام نیست. اما با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده است این کار انجام خواهد شد.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *