آلودگی هوای تهران برای گروه‌های حساس طی امروز

۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵:۱۰
کد خبر: ۷۸۲۲۰۱
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی امروز (۲۵ آذرماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

- پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۲۵ آذرماه) با تداوم پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همزمان با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر در طی روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه (۲۵ آذرماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که در بیشتر مناطق برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را به‌دنبال خواهد داشت.

با افزایش تندی باد تا صبح روز جمعه (۲۶ آذرماه) و کاهش تردد خودرو‌ها در روز تعطیل از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. افزایش ترافیک در ساعات پایانی جمعه و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *